Aktualności

Czeska Szwajcaria


23 kwietnia 2023 roku. Niedziela.

CENA: 160 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót około godz. 21.00.


W programie:
Spływ flisacki Wąwozem Edmunda. Najpierw „Ścieżką Przyrodniczą Wokół Hrenska” robimy krótki spacer ok. 2,5 km. Dochodzimy Wąwozem Edmunda do przystani rzecznej, gdzie flisak wprowadza nas na barkę. Spływ odbywa się w żartobliwej atmosferze czeskiego humoru i opowiadań starych legend. Rejs trwa ok. 40 minut i przebiega przez leniwy i spokojny odcinek rzeki Kamienicy. Po rzecznej przygodzie wracamy do Hrenska aby przesiąść się do autokaru, który dowiezie nas bliżej kolejnej atrakcji regionu.
Pravcicka Brama. Jest to chyba najważniejszy punkt programu zwiedzania Czeskiej Szwajcarii. Znany ze wszystkich folderów turystycznych ogromnej wielkości łuk piaskowcowy, stanowi jednocześnie punkt widokowy na całe Góry Łabskie. Z Hrenska dojeżdżamy szosą do drogi Tri Prameny i tutaj wchodzimy na zielony szlak wspinający się ku Bramie i schronisku Sokole Gniazdo. Czas przejścia to około 1 godzina 15 minut wolnym marszem. Wskazane jest obuwie trekkingowe bądź sportowe. Na końcu drogi czeka na nas punkt widokowy i schronisko górskie. Przewidujemy tutaj czas wolny, około 1 godziny. W tym czasie można porobić zdjęcia tych wspaniałych „osobliwości” skalnych bądź też napić się piwka w schronisku, czy przekąsić coś na ciepło.
 

ZAMÓW


Cena: 160 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę przewodnika górskiego. Dodatkowo płatne bilety wstępu: Pravcicka Brana: Dorośli – 100 KC, Dzieci (6-14 lat) – 50 KC, Studenci/Emeryci – 30 KC. Spływ flisacki Wąwozem Edmunda: Dorośli – 120 KC, Dzieci (3-15 lat) -50 KC, Emeryci – 50 KC

Informacja

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (40.000 euro) i OC (25.000euro).

https://www.facebook.com/WycieczkiOmnibus/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCfM6NBCTPxaVMxWWOqwa4bePWmb06xlqryW-OR9Lk67nz5_YhX9UsbuUg8-IIaW95MfMbgALLwZ_bL
https://www.youtube.com/channel/UC6jGcYhWPa2TKQ5jK1BUtGA
https://www.instagram.com/wycieczki.omnibus/?hl=pl