Aktualności

Drezno


29 kwietnia 2023 roku. Sobota.

CENA: 170 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna-Zdroju (Bar Zacisze) o godz. 7.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 7.15, Planowany powrót ok. 21.30.


Spacer po mieście Augusta Mocnego zaczniemy od obejrzenia Opery Sempera z zewnątrz. Jest to budynek dawnego teatru dworskiego odbudowanego na wzór tego z II połowy XIX wieku. Był wzorowany na renesansie włoskim – dzisiaj jest to Saksońska Opera Państwowa. Barokową perełką, którą zobaczymy z bliska będzie Zespół Pałacowy Zwinger zaliczany do najpiękniejszych pałaców świata. Następnie Katedra Ewangelicka i Katedra Katolicka, które są wyraźnym świadectwem dawnych „przepychanek” religijnych – obie budowle robią niesamowite wrażenie pod względem smaczków architektonicznych. Zajrzymy do rezydencji królów Saksonii – Zamku Rezydencyjnego ze sławnym skarbcem – Grünes Gewölbe (wstęp jest płatny i dla chętnych). Tarasami Brühla przejdziemy na Altmarkt, gdzie zobaczymy odbudowane piękne eklektyczne kamienice. Na Altmarkt czas wolny ok. 2 godzin. W tym czasie można pójść na obiad, zakupy, bądź też wrócić do Zwingera i zwiedzić odpłatnie muzea (tutaj do wyboru: Galeria Starych Mistrzów, pawilon porcelanowy, pawilon matematyczno – fizyczny i Rüstkammer czyli zbrojownia).

Powrót w godzinach wieczornych, ok. 21.30.

ZAMÓW


Cena: 170 zł (Zawiera transport, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW) Możliwość zwiedzania Muzeum w Zwingerze lub Zielonego Sklepienia w czasie wolnym – koszt ok. 14 euro.

https://www.facebook.com/WycieczkiOmnibus/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCfM6NBCTPxaVMxWWOqwa4bePWmb06xlqryW-OR9Lk67nz5_YhX9UsbuUg8-IIaW95MfMbgALLwZ_bL
https://www.youtube.com/channel/UC6jGcYhWPa2TKQ5jK1BUtGA
https://www.instagram.com/wycieczki.omnibus/?hl=pl