Aktualności

Kraków Walentynki 2 dni


11 – 12 lutego 2023 roku.

CENA: 370 zł/Panie i 390 zł/Panowie

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 6.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 6.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).


1 dzień
Przyjazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zwiedzania Wzgórza Wawelskiego. Zamek Królewski – zwiedzanie wnętrz trasą „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie” – przeniesiemy się w czasie i odwiedzimy najcenniejsze zakątki Wawelu. Poznamy historię Zamku, przyjrzymy się dziedzińcowi arkadowemu i pozostałościom murów obronnych. Udamy się także pod Katedrę na Wawelu – chętni będą mogli odwiedzić krypty Piłsudskiego i Kaczyńskich. Następnie przejdziemy Drogą Królewską: zobaczymy ulice Kanoniczą i Grodzką, kościoły: św. Andrzeja, św. Piotra i Pawła, O.O. Franciszkanów, Pałac Arcybiskupów (z oknem papieskim), Collegium Maius UJ, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Do Kościoła Mariackiego wejdziemy z przewodnikiem, z bliska zobaczymy słynny Ołtarz Wita Stwosza. Czas wolny na Rynku.
Obiadokolacja. Nocleg w hotelu blisko Rynku. Wieczorem każdy będzie miał okazję przespacerować się po Starym Mieście, można pójść do dyskoteki, na wykwintną kolację, do teatru, kina czy filharmonii. Krakowskie życie nocne jest zróżnicowane i oferuje wiele atrakcji.
 
2 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Kazimierza, historycznej żydowskiej dzielnicy Krakowa.
Spacer po Kazimierzu. Przejdziemy przez Plac Wolnica, zobaczymy Kościół Na Skałce, zwiedzimy Panteon Narodowy z Kryptami Zasłużonych Polaków (Miłosz, Wyspiański, Kraszewski). Czas wolny na Placu Nowym. Tutaj polecamy skosztować lokalnego specjału, tzw. Zapiekanki od Endziora! Dalszy spacer ulicami żydowskiego Kazimierza: ulica Szeroka, centrum dawnego miasta żydowskiego, Stara Synagoga – zwiedzanie wnętrz. Dalej zwiedzanie z zewnątrz: Synagoga Remuh i Stary Cmentarz Żydowski, Synagoga Izaaka, spacer ulicą Meiselsa i Józefa. Wejdziemy na plac z budynkiem Apteki Pod Orłem – znanej z heroicznych wydarzeń ratowania żydowskiej ludności przez Tadeusza Pankiewicza. Dalej nasza trasa wiedzie na Kładkę Ojca Bernatka i tutaj czas wolny. W tym czasie mogą Państwo skorzystać z licznych restauracji i kawiarni. Po czasie wolnym wyjazd do Wałbrzycha. Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGI: Podany program jest ramowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wszelkie informacje o kolejności zwiedzania zostaną potwierdzone przez przewodnika wycieczki na miejscu.

ZAMÓW


Cena 370 zł/Panie i 390 zł/Panowie zawiera: transport autokarem klasy LUX, obsługę pilota i przewodnika krakowskiego, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja. Dodatkowo płatne bilety wstępów:  bilety normalne: 85 zł/os., ulgowe: 75 zł/os.

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ) i OC (50.000 zł).

https://www.facebook.com/WycieczkiOmnibus/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCfM6NBCTPxaVMxWWOqwa4bePWmb06xlqryW-OR9Lk67nz5_YhX9UsbuUg8-IIaW95MfMbgALLwZ_bL
https://www.youtube.com/channel/UC6jGcYhWPa2TKQ5jK1BUtGA
https://www.instagram.com/wycieczki.omnibus/?hl=pl