Aktualności

Sandomierz i Kazimierz


21 – 23 lipca 2023 roku. Piątek – Niedziela.

CENA: 729 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna-Zdroju o godz. 4.00 i z Wałbrzycha o 4.15 (chętnych możemy zabrać ze Świebodzic, Świdnicy i Wrocławia).


Dzień 1:
Przejazd do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzanie XVI wiecznej rezydencji magnackiej rodziny Baranowskich. Podczas wizyty w obiekcie zobaczymy historyczne wnętrza zamku, secesyjną kaplicę oraz arkadowy dziedziniec z krużgankami. Zamek otoczony jest również pięknym parkiem, przez który też przejdziemy. Obiad.
Ziemia Sandomierska słynie z hodowli winorośli oraz produkcji wina. W związku z tym odwiedzimy jedną z tutejszych winnic – poznamy proces uprawy winorośli, omówiona zostanie produkcja wina. Na koniec miłego dnia zrelaksujemy się w tutejszej winiarni, gdzie odbędzie się degustacja win, lokalnych serów i wędlin. Przejazd do Sandomierza
Zakwaterowanie w pensjonacie położonym w pobliżu sandomierskiego Starego Miasta.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Ujazdu – zwiedzanie Zamku Krzyżtopór, okazałych ruin pałacu i fortecy. Budynek był największym pałacem w Europie – do dziś na zwiedzających robi olbrzymie wrażenie! Obiad.

Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Spacer po miasteczku zwanym Perłą Polskiego Renesansu. Odwiedzimy piękny Rynek z urokliwymi kamienicami Przybyłów, Celejowską, Białą, Domem Górskiego i zabytkową studnią. Przejdziemy się na Mały Rynek, zwiedzimy również kościół farny i kościół św. Anny. W czasie wolnym polecamy skosztować regionalnego wypieku – maślanych Kazimierskich Kogutów i żydowskich cebularzy.
Na koniec dnia nie lada atrakcja! Meleksami pojedziemy do słynnego wąwozu Korzeniowy Dół – jaru wyrzeźbionego przez starą drogę, otoczonego drzewami, których korzenie w malowniczy sposób ozdabiają jego ściany. Zatrzymamy się także przy Starej Chacie – XVII wiecznym zabytku klasy zerowej, której urok na pewno Cię zachwyci!

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie romantycznego Sandomierza. Podczas naszego spaceru zobaczymy: Bramę Opatowską, Ratusz, Collegium Gostomianum (najstarsze liceum w Polsce), Dom Długosza, Starą Synagogę. Opowieści przewodnika będą wypełnione ciekawostkami i legendami. Poznamy też ulubione trasy Ojca Mateusza…

Powrót do Wałbrzycha w godzinach nocnych.

ZAMÓW


Cena: 729 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach dwuosobowych, 2 śniadania, 2 obiady, usługę licencjonowanego przewodnika.
Obowiązkowo, dodatkowo płatne bilety i wynajem zestawu słuchawkowego: około 150 zł (płatne w autokarze).
Dodatkowa informacja: trzecia osoba w pokoju (na dostawce): zniżka 60 zł.

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ) i OC (50.000 zł).

https://www.facebook.com/WycieczkiOmnibus/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCfM6NBCTPxaVMxWWOqwa4bePWmb06xlqryW-OR9Lk67nz5_YhX9UsbuUg8-IIaW95MfMbgALLwZ_bL
https://www.youtube.com/channel/UC6jGcYhWPa2TKQ5jK1BUtGA
https://www.instagram.com/wycieczki.omnibus/?hl=pl