Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 5.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 5.15. Planowany powrót w środę ok. godz. 23.00.
Dzień 1 Przyjazd do Kruszwicy, gdzie zobaczymy ruiny późnogotyckiego zamku z symbolem miasta – Mysią Wieżą Popiela. Przejście do przystani i rejs statkiem Rusałka po jeziorze Gopło. Jezioro opływa różnymi legendami z czasów pogańskich o starych bogach i Bogunce. Następnie udamy się do Kolegiaty św. Piotra i Pawła z XII w. oraz na Stare Miasto. Czas wolny. Przejazd do Gniezna. Pierwszą stolicę państwa polskiego zaczniemy zwiedzać od miejsca związanego najbardziej z historią Polski i Piastami, czyli od Wzgórza Lecha. Zwiedzimy katedrę gnieźnieńską z drzwiami Jana z Brzeźnicy, która była świadkiem koronacji pierwszych królów Polski, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej z artefaktami chrześcijańskimi – czyli skarbcem katedry z kielichem św. Wojciecha. Zwiedzimy również Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym będzie można zobaczyć wystawę „Początki państwa polskiego”, wystawę ceramiki gnieźnieńskiej, wystawę poświęconą sztuce romańskiej w Polsce i wreszcie wystawę pt. „Piastów malowane dzieje „. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 Śniadanie. Przejazd do Biskupina do Muzeum Archeologicznego. Zwiedzanie obejmuje rezerwat archeologiczny i pawilon muzealny. Dzięki rekonstruktorom możemy tu zobaczyć odtwarzanie średniowiecznego rękodzieła, pradziejowych i wczesnośredniowiecznych obiektów mieszkalnych i gospodarskich. Zwiedzanie Poznania. Przespacerujemy się po starym mieście dzisiejszej stolicy Wielkopolski. Zobaczymy zamek i Stary Rynek z koziołkami na wieży renesansowego ratusza. Przejedziemy do najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego, gdzie zwiedzimy Bazylikę Św. Piotra i Pawła. Przejdziemy na dzielnicę Śródka żeby zobaczyć najpiękniejsze w Polsce murale. Czas wolny. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 Śniadanie. Przejazd do Kórnika rodowej rezydencji Górków i Działyńskich. Mieści się tu siedziba muzeum i biblioteka Państwowej Akademii Nauk. W trakcie zwiedzania możemy zobaczyć zbiory malarstwa polskiego i europejskiego, zwiedzimy Salę Mauretańską nawiązująca do Dziedzińca Lwów w Alhambrze. W pokoju pod wieżą zobaczymy pamiątki etnograficzne zebrane przez hrabiego Władysława Zamoyskiego. Przejazd do Rogalina.
Pałac Raczyńskich w Rogalinie to barokowo klasycystyczna posiadłość z XVIII wieku i oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pałac słynie z pięknego założenia ogrodowo-parkowego, galerii malarstwa i dębów rogalińskich. Od 2018 roku zespół pałacowo – parkowy posiada status pomnika historii. Rodzina Raczyńskich rozbudowywała swą posiadłość od I poł. XVIII wieku. Przez ten czas jej członkowie zajmowali ważne funkcje na dworach całej Europy i dzięki temu zgromadzili niemały zbiór pamiątek historycznych.
Powrót do miejsca zamieszkania w godzinach wieczornych.
Cena 670 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: obsługę przewodnika/ pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przejazd autokarem klasy LUX, ubezpieczenie NNW i KL. Cena nie zawiera: około 170 zł bilety wstępów.
Informacja: Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (50.000 zł).