Aktualności

Krokusy i Zakopane


14 – 16 kwietnia 2023 roku. Piątek – Niedziela.
CENA: 630 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 4.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze),  z Wałbrzycha o godz. 4.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).


Zapraszamy po raz kolejny na Podhale! Tym razem chcielibyśmy zaproponować Krokusy w Dolinie Chochołowskiej! 

Dzień 1
Przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach – jednej z najsłynniejszych ulic Podhala. Znajdują się tu piękne wille i chałupy góralskie, a także mnóstwo restauracji regionalnych. Wejdziemy na Cmentarz Zasłużonych Pęksowy Brzyzek, odwiedzimy kościół Św. Klemensa. Czas wolny ok. 2 godziny. W tym czasie chętni mogą wjechać na Gubałówkę, odwiedzić Muzeum Stylu Podhalańskiego,  czy udać się do restauracji. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Wczesne śniadanie, przejazd autokarem na Siwą Polanę.  

Wchodząc na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego musimy uiścić opłatę za wstęp (8 zł normalny, 4 zł ulgowy). Tutaj wchodzimy na drogę, która początkowo jest asfaltowa. Nasz szlak wiedzie początkowo wzdłuż Siwej Wody i Chochołowskiego Potoku. Wędrując Doliną zobaczymy charakterystyczne przewężenie zwane bramą Niżną Chochołowską. Przez nią dochodzimy do Polany Chuciska, gdzie jeszcze w XIX wieku działały kopalnie rud żelaza zwane Huciańskimi Baniami. Przechodzimy przez Wyżną Bramę Chochołowską – tutaj kończy się droga asfaltowa i zaczyna prawdziwa górska wędrówka po szutrze. Drogą tą docieramy do właściwej Doliny Chochołowskiej.

Przed nami roztacza się niesamowity widok. Przyroda w pełnej krasie „ułożyła dywan kwiatów”, który meandruje pośród szczytami Grzesia, Wołowca i Kominiarskiego Wierchu. Jest to ten jedyny moment w roku, kiedy Dolina Chochołowska przyozdabia się we fioletowe barwy krokusów. Właśnie wtedy kwitnie ten niesamowity kwiat zwany również szafranem spiskim. Przy odrobinie szczęścia, zobaczymy tutaj szybujące orły, gdyż właśnie tutaj swe gniazda założyły te sympatyczne ptaki.

Na końcu wędrówki docieramy do największego tatrzańskiego schroniska – Schroniska na Polanie Chochołowskiej. Tutaj przerwa na posiłek, piwko czy ładną sesję fotograficzną. Po czasie wolnym powrót czarnym szlakiem przez Kaplicę Św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej do Siwej Polany. Wsiadamy do autokaru i wracamy na obiadokolację do pensjonatu.

Ważne Informacje:
Droga z Siwej Polany do Schroniska na Polanie Chochołowskiej to ok. 7,5 km w jedną stronę – w 2 strony ok. 15 km, czas przejścia w sumie to ok. 4,30 h.
Trzeba zaopatrzyć się w dobre trekkingowe obuwie.
Każdy uczestnik powinien pamiętać, że jesteśmy w górach i powinien zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów.
W razie załamania pogodowego biuro zastrzega sobie zmianę programu w drugi dzień imprezy turystycznej (alternatywnie inna trasa, pobyt w Zakopanem itp.)


Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Około trzygodzinny pobyt na basenach z wodą termalną. Taka kąpiel jest dla naszego organizmu fantastyczną dawką energii i wspaniali potrafi pokrzepić;) Woda z term: zmniejsza otyłość, eliminuje bezsenność, pomaga w walce z chorobami układu krążenia, redukuje osłabienie i ból głowy, obniża stres, poprawia samopoczucie, poprawia przemianę materii. Planowany powrót do Wałbrzycha około godziny 22.00.

ZAMÓW


Cena: 630 zł/os. zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 2 noclegi, 2 śniadania (szwedzki stół), 2 obiadokolacje (serwowana do stolików), ubezpieczenie KL i NNW. Cena nie zawiera opłaty na termy: 30 zł/os., Pęksowy Brzyzek: 5 zł/os. wejścia na Polanę Chochołowską: 8 zł/os.(normalny) 4 zł/os.(ulgowy).

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ) i OC (50.000 zł).

https://www.facebook.com/WycieczkiOmnibus/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCfM6NBCTPxaVMxWWOqwa4bePWmb06xlqryW-OR9Lk67nz5_YhX9UsbuUg8-IIaW95MfMbgALLwZ_bL
https://www.youtube.com/channel/UC6jGcYhWPa2TKQ5jK1BUtGA
https://www.instagram.com/wycieczki.omnibus/?hl=pl