Zapoznaj się z ofertą

Budapeszt 3 dni

Data wycieczki:

13 - 15 sierpnia 2023

Cena za osobę:

935 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 3.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 3.15. Planowany powrót około godz. 22.00 we wtorek.

Dzień 1:

Przyjazd do SZENTENDRE – miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz, ze śródziemnomorskim klimatem. Tutaj będziemy spacerować po kameralnych uliczkach i zaułkach, gdzie na sztalugach wystawiają swe prace liczni artyści. Wejdziemy na rynek Fo Ter, zajrzymy do kościoła Blagolevtenszka. Przejdziemy się nadrzecznym bulwarem i zwiedzimy Muzeum Marcepanu. Przejazd do Budapesztu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem na Placu Bohaterów, spacer do Zamku Vajdahunyad, przejazd i zwiedzanie Bazyliki Św. Stefana, później przejście pod Parlament. Dalsze zwiedzanie: wjazd na Górę Gellerta – stąd okazała panorama Budapesztu, przejście pod Zamek Królewski, następnie wzgórze zamkowe: Baszty Rybackie,  neogotycki kościół Św. Macieja, Brama Wiedeńska, Plac Świętej Trójcy, Pałac Prezydencki. Czas wolny na Placu. Godzinny rejs statkiem po Dunaju. W godzinach wieczornych impreza integracyjna – Czarda – wieczorek folklorystyczny w tradycyjnej madziarskiej restauracji, goście będą mogli skosztować dania kuchni węgierskiej oraz doskonałe tokaje i palinki – kolacja w formie bufetowej – można próbować wszystkich dań i najeść się do syta. Przejazd do hotelu

Dzień 3:

Śniadanie, pobyt na basenach termalnych KĄPIELISKA SZECHENYI – największy w Europie kompleks basenów i term, 15 basenów krytych, 3 duże baseny zewnętrzne, 10 saun. Dostępne są również małe, indywidualne wanny, w których można zażyć leczniczych kąpieli lub czas wolny, wyjazd ok. 13:00 w drogę powrotną. Przewidywany powrót ok. 24:00.

Cena: 935 zł/os., dzieci do lat 12 – 10% zniżki,

zawiera: transport, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota i usługę lokalnego przewodnika, 2 noclegi, 2 śniadania, 1 obiadokolacja.
Cena nie zawiera: opłaty za Czardę i rejs statkiem po Dunaju (45 euro) i biletów na basen: 9400 forintów/os. (około110 zł)

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń, na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać