Zapoznaj się z ofertą

Czeski Krumlov 2 dni

Data wycieczki:

13 - 14 sierpnia 2023

Cena za osobę:

449 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 5.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 5.15. Planowany powrót około godz. 22.00 w poniedziałek.

Czeski Krumlov to obok Pragi najczęściej odwiedzane miasto w Czechach. Średniowieczne miasteczko na pograniczu z Austrią, wkomponowane jest w zakola Wełtawy. Krumlov może się „pochwalić” olbrzymim zamkiem (40 budynków i obiektów pałacowych z 5 dziedzińcami), romantycznymi uliczkami i centrum miasta, które w 1992 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 1:
W czasie naszego pobytu w Krumlovie zobaczymy: zamek, jego renesansowe wnętrza i dziedzińce z ogrodami, płaszczowy most (piętrowy most z zabudowaniami), dzielnicę Latran – najstarszą część starówki, gdzie mieszkała niegdyś służba zamkowa. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: gotycki kościół pw. Św. Wita, renesansowy ratusz i słup maryjny, plac „Na louži” z domem Jakuba Krčina.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie, wykwaterowanie.
Zwiedzanie Zamku w Hlubokiej nad Wełtawą. Projekt tego królewskiego, neogotyckiego zamku wzorowany był na rezydencji w Windsorze, otoczony parkiem angielskim nawiązuje do najdoskonalszych europejskich założeń. Zwiedzimy jego wnętrza trasą „Pokoje reprezentacyjne”.
Przejazd do Czeskich Budziejowic – spacer po starym mieście i zwiedzanie browaru Budweiser wraz z degustacją piwa. Powrót do Wałbrzycha około godz. 21.00.

Cena: 449 zł
Zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 1 nocleg, 1 śniadanie (szwedzki stół), ubezpieczenie KL i NNW. Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 700 koron normalny, 470 koron seniorzy i studenci, 200 koron dzieci do 17 lat.

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń, na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać