Zapoznaj się z ofertą

Częstochowa

Data wycieczki:

11 czerwca 2023

Cena za osobę:

170 zł/os.

Wyjazd w niedzielę ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/ Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót o godzinie 23.00.

Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę do Częstochowy.
Wycieczka ma charakter krajoznawczo – pielgrzymkowy, więc skupimy się głównie na Jasnej Górze. Sanktuarium na Jasnej Górze i Klasztor Paulinów powstały w XIV wieku. Cały zespół rozwijał się ok. pięciu wieków, dzięki czemu powstał tutaj niezwykle cenny i bogaty architektonicznie kompleks klasztorny ściągający turystów i pątników z całego świata. Najważniejszym miejscem jest Kaplica Matki Bożej z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, słynącym z cudownych uzdrowień.
W programie zwiedzania: Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, Wieża jasnogórska z platformą widokową (zwiedzanie wieży uzależnione od warunków atmosferycznych), Kaplica Matki Bożej z Czarną Madonną, Sala Rycerska, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha, Skarbiec, Biblioteka, Sala Rycerska, Refektarz, Kaplica Pamięci Narodu, Golgota Jasnogórska – cykl 18 obrazów autorstwa Jerzego Dudy-Gracza. Odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej. Msza Św. Po mszy świętej czas wolny na modlitwę i kontemplację.
Przejście Błoniami na Aleje, spacer po Parku Staszica, czas wolny na obiad i zakup pamiątek. Planowany powrót do Wałbrzycha w godzinach wieczornych.

Cena: 170 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie KL i NNW, usługę licencjonowanego pilota – przewodnika, bilety wstępów i oprowadzanie po Jasnej Górze.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ) i KL (50.000 zł).

Mogą Ci się spodobać