Zapoznaj się z ofertą

Drezno

Data wycieczki:

8 czerwca 2024

Cena za osobę:

170 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (Bar Zacisze) o godz. 7.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 7.15, ze Świebodzic o godz. 7.30 (przystanek na ul. Wałbrzyskiej 23 obok PSB Mrówka), ze Świdnicy o godz. 7.45 (Przychodnia Eskulap, ul. Zamenhofa 47). Planowany powrót ok. 21.30.

Zapraszamy Państwa do stolicy Saksonii:)

W programie: Theaterplatz, Opera Sempera, Zespół Pałacowy Zwinger z galeriami sztuki, Frauenkirche, katedra Świętej Trójcy, zamek rezydencyjny książąt Saksonii, malowidło Orszak Książęcy, Tarasy Brühla, rejs statkiem po Łabie.

Spacer po mieście Augusta Mocnego zaczniemy od Theaterplatz, przy którym znajdują się Opera Sempera i Zespół Pałacowy Zwinger z galeriami sztuki. Opera jest budynkiem dawnego teatru dworskiego odbudowanego na wzór tego z II połowy XIX wieku, dzisiaj mieści się tu Saksońska Opera Państwowa. Wejdziemy do renesansowego Zespołu Pałacowego Zwinger zaliczanego do najpiękniejszych pałaców świata. Zwiedzimy jego tarasy i ogrody. Następnie Katedra Ewangelicka Frauenkirsche przy Neumarkt i Katedra Świętej Trójcy, które są wyraźnym świadectwem dawnych „przepychanek” religijnych – obie budowle robią niesamowite wrażenie pod względem smaczków architektonicznych. Zajrzymy do rezydencji książąt Saksonii – Zamku Rezydencyjnego ze sławnym skarbcem w salach Grünes Gewölbe mieszczących piękne zbiory klejnotów (wstęp jest płatny i dla chętnych). Od strony północnej zamku zobaczymy „Orszak Książęcy” – malowidło upamiętniające 800 lat rządów dynastii Wettynów. Na końcu trasy wyjdziemy na Tarasy Brühla, czyli wspaniałe „okno” Drezna na Łabę, skąd rozpościera się wspaniała panorama rzeki i miasta. Po zwiedzaniu wychodzimy na przystań i tu wsiadamy na statek, który zabierze nas w 1,5 godzinny rejs po Łabie. Widoki są niezapomniane, a Drezno widziane od strony rzeki prezentuje inne, równie niesamowite wrażenia. Po rejsie czas wolny ok. 1 godziny. W tym czasie można zrobić zakupy pamiątek, czy pójść na obiad. Dla osób, które nie mają ochoty na rejs czas wolny jest dłuższy – ok. 2,5 godziny. Można wtedy wrócić do Zwingera i zwiedzić odpłatnie muzea, (tutaj do wyboru: Galeria Starych Mistrzów, zbiory porcelany, pawilon matematyczno – fizyczny), można też zwiedzić zamek Wettynów z Zielonym Sklepieniem.

Planowany powrót w godzinach wieczornych, około 21.30.

Cena: 170 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki (153 zł/dziecko), obejmuje:
transport autokarem klasy LUX, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW. Istnieje możliwość zwiedzania Muzeum w Zwingerze, bilet na wszystkie wystawy: normalny 14 euro, ulgowy 10,5 euro, Nowego Zielonego Sklepienia: bilet normalny 14 euro, ulgowy 10,5 euro, rejs statkiem po Łabie to koszt 25 euro.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać