Zapoznaj się z ofertą

Dzikie Bieszczady

Data wycieczki:

15-18 sierpnia 2024

Cena za osobę:

1099 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 3.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 3.15 (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Polańczyka. Spacer po koronie zapory na Jeziorze Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Z tamy roztaczają się widoki na “zielone wzgórza nad Soliną”. Rejs statkiem spacerowym po zalewie. Dla chętnych możliwość skorzystania z kolejki gondolowej nad jeziorem. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Dziś wielka przygoda! Wozami traperskimi, zaprzęgniętymi w konie wybierzemy się w dzikie zakątki Bieszczad. Czternastoosobowymi wozami pojedziemy ze wsi Buk do Łopienki, zobaczymy jedno z ostatnich w Polsce miejsc wypału węgla drzewnego – retorty. Dalej pojedziemy wozami przez zapomniane trakty do zabytkowej cerkwi, którą zwiedzimy. W przerwie traperskiej wycieczki rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbasę aby się trochę posilić. Każdy wóz otrzyma prezent – 2 litry prawdziwej bieszczadzkiej cytrynówki – tak na dobry humor! Powrót do autokaru, który czekać będzie na nas w miejscowości Polanki.
Czy wiecie, że największy wypas owiec w Polsce wcale nie odbywa się na Podhalu, a w Bieszczadach? Zobaczymy halę wypasu i zatrzymamy się przy tutejszej bacówce – będzie również możliwość zakupu regionalnych serów owczych. Przejazd do Komańczy – zwiedzimy Klasztor Nazaretanek z Izbą Pamięci Prymasa Stefana Wyszyńskiego i drewnianą, jedną z najstarszych w Bieszczadach cerkiew prawosławną.
Historia Bieszczadów to także okres walk z bandami UPA w czasie II wojny światowej, okres wysiedleń po wojnie – opowieści w czasie przejazdu przez Jabłonki, w których zginął gen. Świerczewski. Odwiedzimy także cmentarz wojenny w Baligrodzie.
Po powrocie do hotelu – obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie. Przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu do Balnicy. Trasa wiedzie wśród urokliwych lasów, poprzecinanych potokami, przez wsie i opuszczone przysiółki – tu czuć prawdziwy klimat dzikich gór! Przejazd autokarem na Przełęcz Wyżną – stąd wejdziemy na jedno z najpiękniejszych pasm bieszczadzkich – Połoninę Wetlińską. Z Połoniny rozpościerają się wspaniałe widoki – m.in. na Tarnicę, Wielką Rawkę czy Połoninę Caryńską. Zejście z gór i przejazd do jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości – Cisnej. Polecamy wstąpić na piwo do Siekierezady, Łemkowyny czy Trolla. Po powrocie do hotelu – obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Sanoka. Przed nami ostatni punkt wycieczki – spacer po Skansenie Budownictwa Ludowego w Sanoku. Na jego terenie znajduje się m.in. imponujące Miasteczko Galicyjskie, a także wsie, zabudowania kościelne, rolnicze i kiwony naftowe. Przejazd w stronę Wałbrzycha, powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 1099 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje: transport, ubezpieczenie, usługę pilota – przewodnika, przewodnika Beskidzkiego podczas wycieczki na Połoninę, 3 noclegi w pokojach 2 lub 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 3 śniadania, 3 obiadokolacje.

Dodatkowo płatne bilety do zwiedzanych obiektów: około 210 zł

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ) i OC (50.000 zł).

Mogą Ci się spodobać