Zapoznaj się z ofertą

Holandia Keukenhof – Ogrody tulipanów 3 dni

Data wycieczki:

Wiosna - do 15 maja!

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Zapraszamy Państwa na Festiwal Tulipanów do europejskiej stolicy kwiatów w Keukenhof!

Dzień 1

Nocny przejazd w stronę Holandii.

Dzień 2

Zwiedzanie ogrodów Keukenhof.

Keukenhof– wiosenna atrakcji Holandii. W tym rozciągającym się na obszarze 32 hektarów parku posadzono aż 7 milionów cebulek tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów. W pawilonach tematycznych co tydzień zmieniany jest kwiatowy wystrój. W Keukenhof już od kilku lat propagowana jest idea „ogrodów inspirujących”. Pierwsze ogródki i rabaty tego typu założone zostały z myślą o czytelnikach magazynów poświęconych kwiatom i ogrodom. Ogrody inspirujące cieszą się dużą popularnością, bo dla każdego zarówno początkującego, jak i doświadczonego ogrodnika, są prawdziwą skarbnicą pomysłów. Ogrody inspirujące mają wielkość przeciętnego podwórka, zaprojektowane w różnych stylach, z różnymi tematami przewodnimi, tak by inspirować odwiedzających do zastosowania, któregoś z nich we własnym ogródku.

Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczymy z zewnątrz Dworzec Centralny – największy dworzec kolejowy Holandii, z którego można dojechać do wielu europejskich stolic. Następnie przejdziemy ulicą Damrak – niegdyś ulica będąca synonimem giełdy w Amsterdamie, dzisiaj słynąca z pięknych restauracji i knajp. Następnie przejdziemy na Plac Dam, historycznego centrum Amsterdamu, przy którym znajduje się wiele ciekawych miejsc. Zobaczymy tu XVII wieczny Pałac Królewski pełniący rolę ratusza, kościół Nowy, liczący 600 lat – pełniący dzisiaj funkcje wystawowe, nieopodal zobaczymy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Znajduje się tu monument, pod którym królowa Beatrix składa kwiaty co roku, 4 maja, podczas obchodów Dnia Poległych. Zobaczymy tu również polski akcent – Hotel Krasnopolsky, wybudowany przez naszego rodaka. Następnym punktem programu będzie Muzeum Rembrandta – oryginalny dom, w którym żył, tworzył i przeżywał narodziny syna, śmierć żony. Jest to niesamowite miejsce, w którym zetkniemy się z wielką legendą niderlandzkiego malarstwa oglądając Jego oryginalne ryciny, oleje i szkice (ceny biletów: https://tickets.rembrandthuis.nl/nl/tickets). Następnie przejdziemy kontrowersyjną ulicą Czerwonych Latarni w stronę Magere Brug (Chudego Mostu) – zwodzonego mostu, którym przejdziemy na Pchli Targ Waterlooplein. Tutaj można kupić dosłownie wszystko i jest to największe targowisko z używanymi rzeczami w Holandii. Zatrzymamy się na chwilę przy stoiskach z cebulkami tulipanów, każdy będzie mógł jeszcze uzupełnić zapasy:)
Po zwiedzaniu czas wolny, około 1 godziny.

Powrót do Polski około godziny 23.30.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, 1 nocleg w hotelu klasy turystycznej, 1 śniadanie, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać