Zapoznaj się z ofertą

Jarmark Adwentowy w Pradze

Data wycieczki:

3 grudnia 2023

Cena za osobę:

170 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 9.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 9.15 (ul. Sikorskiego – Tauron). Planowany powrót ok. godz. 23.30.

W ten wyjątkowy, świąteczny czas zabierzemy Państwa na Jarmark Adwentowy do stolicy Czech – Pragi. Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze jest jednym z najładniejszych w Europie. Pięknie przystrojone choinki i świąteczne światełka rozświetlają całe miasto, a zapach grzanego wina i tradycyjnych przysmaków dopełniają miłą atmosferę świąt.

W programie wycieczki jest również zwiedzanie Pragi z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy m.in. Hradczany z zamkiem królewskim (z zewnątrz) i jego dziedzińcami, Malą Stranę, Most Karola, rynek staromiejski z zegarem Orloj, Plac Wacława.

Oprócz zwiedzania stolicy Czech będą mieli Państwo sporo wolnego czasu (około 3 godzin) na „rozejrzenie się” po Jarmarkach, a jest w czym wybierać:)

Największy Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się na Starym Mieście i na Placu Wacława.  Mniejsze jarmarki odbędą się na Placu Republiki, na Kampě, przed Bazyliką św. Jerzego na Zamku Praskim albo przed kościołem św. Ludmiły na Vinohradech. Stragany oferują czeskie specjały świąteczne, a wśród nich najznamienitsze: praską szynkę z pilzneńskim piwem (można zobaczyć jak się przygotowuje) pieczone kasztany prosto z pieca, migdały w cukrze, czy też na słodko – trdelnik prosto z kija w konfiturze, tudzież bitej śmietanie.

Dla dzieci są przygotowane: zagrody ze zwierzętami, które można pogłaskać i pokarmić, jak również warsztaty, gdzie mogą przygotować ozdoby świąteczne.

Ciekawostki kulinarne:

Czeskie przysmaki w czasie jarmarków, których warto spróbować:

Bardzo popularne na czeskich jarmarkach są: klobásy (kiełbasa na ciepło), langosze (węgierskie podpłomyki z czosnkiem, serem i ketchupem) lub bramboraki (placki ziemniaczane), szynka pilzneńska (pieczona na ruszcie). Ze słodkich dań należy spróbować: palaczinki (naleśniki) lub trdelnika (z lodem, bitą śmietaną lub bez niczego). Gorące napoje, które można kupić to Svařák (Grzane wino), Medowina (Wino miodowe) lub Horká čokoláda.

Cena 170 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:

transport, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika.

Informacje:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać