Zapoznaj się z ofertą

Jarmark Świąteczny w Dreźnie

Data wycieczki:

2 grudnia 2023

Cena za osobę:

180 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 9.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 9.15 (ul. Sikorskiego – Tauron). Planowany powrót ok. godz. 23.00.

Jak co roku zabieramy Państwa do naszych zachodnich sąsiadów na przepiękne Jarmarki Adwentowe!

Tutaj, w Stolicy Saksonii odbywają się najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech. Zapach grzanego wina wymieszany z cynamonową nutą piernika, tworzy wspaniałą atmosferę Bożonarodzeniowych Świąt! W trakcie pobytu oferujemy zwiedzanie Starego Miasta z doświadczonym przewodnikiem. Zobaczą Państwo Ogród i tarasy Muzeum Zwinger, katedrę Frauenkirche, kościół Marii Panny, tarasy Bruhla, zamek rezydencyjny Wettynów.

Osoby chętne mogą się udać na zwiedzanie muzeum, albo zamku indywidualnie (za dodatkową opłatą).

Czas wolny po zwiedzaniu z przewodnikiem to około 3 godziny. W tym czasie proponujemy Państwu obejście Striezelmarkt – najstarszego  jarmarku w Niemczech, skosztowanie Glühwein (grzanego wina) i Dresdner Christstollen (tradycyjna strucla, certyfikowana jako wyrób lokalny). Praktycznie z każdego miejsca mogą Państwo zobaczyć wpisaną na listę Guinnessa ponad 14 metrową, ruchomą szopkę. Dla najmłodszych jest również wiele atrakcji: Domek Pflaumentoffla, Dom Baśni, Domek z Piernika czy kino Skrzatów. Ciekawą atrakcją jest Diabelski Młyn, dzięki któremu możemy powoli wznieść się nad ziemię i zobaczyć jarmark w całej okazałości.

Cena 180 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:

transport, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika.

Informacje:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać