Zapoznaj się z ofertą

Kraków 2 dni

Data wycieczki:

7 - 8 października 2023

Cena za osobę:

429 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 6.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 6.15 (ul. Sikorskiego – Tauron). Planowany powrót ok. godz. 23.00.

1 dzień

Przyjazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zwiedzania Wzgórza Wawelskiego. Zamek Królewski – zwiedzanie wnętrz trasą „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie”– przeniesiemy się w czasie i odwiedzimy najcenniejsze zakątki Wawelu. Poznamy historię Zamku, przyjrzymy się arkadowemu dziedzińcowi i pozostałościom murów obronnych. Udamy się także pod Katedrę na Wawelu – chętni będą mogli odwiedzić krypty Piłsudskiego i Kaczyńskich. Następnie przejdziemy Drogą Królewską: zobaczymy ulice Kanoniczą i Grodzką, kościoły: św. Andrzeja, św. Piotra i Pawła, O.O. Franciszkanów, Pałac Arcybiskupów (z oknem papieskim), Collegium Maius UJ, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Czas wolny na Rynku.

Nocleg w hotelu blisko Rynku. Wieczorem każdy będzie miał okazję przespacerować się po Starym Mieście. Krakowskie życie nocne jest zróżnicowane i oferuje wiele atrakcji.
 
2 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Kazimierza – historycznej, żydowskiej dzielnicy Krakowa.
Spacer po Kazimierzu. Przejdziemy przez Plac Wolnica, zobaczymy Kościół Na Skałce, zwiedzimy Panteon Narodowy z Kryptami Zasłużonych Polaków (Miłosz, Wyspiański, Kraszewski). Czas wolny na Placu Nowym. Tutaj polecamy skosztować lokalnego specjału, tzw. Zapiekanki od Endziora.

Dalszy spacer ulicami żydowskiego Kazimierza: ulica Szeroka, centrum dawnego miasta żydowskiego, Stara Synagoga – zwiedzanie wnętrz. Dalej zwiedzanie z zewnątrz: Synagoga Remuh i Stary Cmentarz Żydowski, Synagoga Izaaka, spacer ulicą Meiselsa i Józefa. Wejdziemy na plac z budynkiem Apteki Pod Orłem– znanej z heroicznych wydarzeń ratowania żydowskiej ludności przez Tadeusza Pankiewicza.

Dalej nasza trasa wiedzie na Kładkę Ojca Bernatka i tutaj czas wolny. W tym czasie mogą Państwo skorzystać z licznych restauracji i kawiarni. Po czasie wolnym wyjazd do Wałbrzycha. Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGI: Podany program jest ramowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wszelkie informacje o kolejności zwiedzania zostaną potwierdzone przez przewodnika wycieczki na miejscu.

Cena 429 zł/ os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera:
transport autokarem, 1 nocleg, śniadanie, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego pilota i przewodnika krakowskiego.
Cena nie zawiera: biletów na Wawel, do Katedry, do Synagogi i do Kościoła na Skałce (ok.72 zł/os.).

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać