Miśnia to miasto w samym sercu Saksonii, które słynie z wyśmienitej porcelany, saksońskiego wina i pięknego zamku Albrechtsburg wznoszącego się nad Doliną Łaby. Znajdziemy tu sporo niesamowitych zaułków, pełnych kawiarnianego gwaru jak i sporo smacznych restauracji, gdzie w cieniu można odpocząć i zamówić dobre, tradycyjne jedzenie.
W programie:
Zwiedzanie „Manufaktury Porcelany MEISSEN”, m.in. pokaz produkcji jednego z najbardziej cenionych w świecie wyrobów porcelanowych, tzw. „białego złota”. Symbol dwóch skrzyżowanych mieczy to jakość, różnorodność form, 310 lat tradycji i ponad 10 000 receptur farb. To wszystko jest zaprezentowane w Muzeum. W Manufakturze znajduje się również kawiarnia, w której można skosztować kawy, bądź herbaty – oczywiście w miśnieńskiej filiżance:)
Zwiedzanie Zamku Albrechtsburg. Zaczynamy od wjazdu windą na dziedziniec zamkowy, gdzie naszym oczom ukaże się katedra św. Jana i św. Donata, oraz XV wieczny zamek. Jest to najstarszy zamek w całych Niemczech. Budowniczowie Albrechtsburg kreowali trendy architektoniczne w całych Niemczech, wprawiali w zdumienie kreatywnością wprowadzając wyrafinowane kształty sklepień. Zamek po prostu wyprzedzał o dekady swoją epokę. W zamku zobaczymy nowoczesne, interaktywne wystawy związane z historią zamku, uzupełnione instalacjami i projektami przestrzennymi. Zwiedzimy również katedrę, która sąsiaduje z zamkiem. Założenie powstało z woli cesarza Ottona I w 968 roku i miało pomóc w chrystianizacji Serbów łużyckich. Jest miejscem pochówku dynastii Wettynów. Pochowano tu również Barbarę Jagiellonkę, córkę króla Polski Kazimierza Jagiellończyka.
W dalszej części programu zobaczymy Stary Rynek miśnieński, przejdziemy starówką i odpoczniemy w czasie wolnym w starej części miasta (czas wolny około półtorej godziny)
Powrót do Wałbrzycha w godzinach wieczornych.