Zapoznaj się z ofertą

Opole i Pałac w Mosznej

Data wycieczki:

29 lipca 2023

Cena za osobę:

140 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 6.45, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 7.00. Planowany powrót ok. godz. 21.00.

Przejazd do Mosznej i zwiedzanie pałacu.

Położony na szlaku komunikacyjnym pomiędzy Krapkowicami a Prudnikiem pałac pierwotnie jako warownia należał do Zakonu Templariuszy, aby w późniejszym czasie zmieniać pięciokrotnie właścicieli. Jego dzisiejszy, bajkowy kształt zawdzięczamy Franzowi Hubertowi Tiele-Winckler, który przebudował barokowe założenie zaraz po pożarze w 1904 roku. Pałac posiada 365 pomieszczeń i 99 wież, z których najbardziej słynie.

Po zwiedzaniu pałacu przejdziemy się po pięknym parku z fontanną i przejedziemy do Opola.

W Opolu: spacer Aleją Gwiazd, wejdziemy na Rynek, Wzgórze Uniwersyteckie (z rzeźbami – pomnikami piosenkarzy – Osiecka, Niemen, Młynarski) i Zamek Górny. Idąc w kierunku Muzeum Piosenki zobaczymy Wenecję Opolską i Wieżę Piastowską. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Piosenki. Czas wolny.

Powrót do Wałbrzycha w godzinach wieczornych.

Cena: 140 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:
transport, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW. Cena nie zawiera biletów wstępu do Zamku Moszna: normalny 16 zł i ulgowy 10 zł. Muzeum Piosenki: grupowy – 25 zł, normalny – 30 zł, ulgowy – 23 zł.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać