Zapoznaj się z ofertą

Pieniny 3 dni

Data wycieczki:

9-11 czerwca 2023

Cena za osobę:

630 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 5.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 5.15. Planowany powrót w niedzielę ok. godz. 23.00.

Dzień 1

Przejazd do Jaworek. Przejście Wąwozem Homole. Jest to urokliwy jar ciągnący się wzdłuż potoku Kamionka. Spotkamy tu kilka skał ostańcowych, z których najwyższy 120 metrowy „Wysoka Skała” robi imponujące wrażenie. Skały mają czerwone zabarwienie świadczące o występowaniu rud żelaza, ale i tak uparci poszukiwali tutaj złota. Przechodząc kilkoma kładkami nad Kamionką dochodzimy  w końcu do pięknej polany, z której rozpościera się wspaniały widok na Pieniny. Tutaj u wylotu Wąwozu Homole znajdują się Kamienne Księgi wokół których krążą ciekawe łemkowskie legendy. Przejazd do Szczawnicy – starego kurortu uzdrowiskowego – spacer. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie. Wyruszamy ze Sromowiec Niżnych na Trzy Korony! Do góry powiedzie nas żółty szlak przez Wąwóz Szopczański i Przełęcz Szopkę. Szlak nie jest wymagający, aczkolwiek przyda się odrobina kondycji. Nie ma tu śliskich kamieni i stromych, skalistych podejść. Należy pamiętać, że wejście na Trzy Korony jest płatne –  wchodzimy w końcu do Pienińskiego Parku Narodowego. Z najwyższego szczytu Trzech Koron – Okrąglicy 982 m.n.p.m. rozpościera się wspaniały widok na Tatry, Słowację i oczywiście Dunajec. Czas wolny na odpoczynek i zrobienie zdjęć. Zejście i przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Niedzicy. Zwiedzamy zamek Dunajec. Wyniosła forteca z I połowy XIV wieku broniąca północnej granicy Węgier do 1945 roku. Dzisiaj zwiedzimy średni i górny zamek z historycznie zachowanym  układem budynków i pomieszczeń. Zobaczymy więzienie z izbą tortur, izby żupana spiskiego, sypialni żupana, izby straży czy też komnat mieszkalnych ostatnich właścicieli zamku-rodziny Salamonów.

Przejazd do Sromowiec Wyżnych, gdzie zaczyna się trasa spływu przełomem Dunajca. Jedna z najpiękniejszych i najbardziej cenionych atrakcji turystycznych Polski. Flisacy opowiedzą nam niezwykle ciekawe legendy i bajania pienińskie. Podziwiać będziemy urokliwe Trzy Korony oraz inne szczyty Pienin, spływ zakończy się w Szczawnicy – Zdroju.

Powrót do Wałbrzycha w godzinach wieczornych.

Cena 630 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: obsługę przewodnika/ pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przejazd autokarem klasy LUX, ubezpieczenie NNW i KL. Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów + spływ:  ok. 130 zł/os. normalny i 120 zł/os. ulgowy.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), OC (50.000 zł).

Mogą Ci się spodobać