Zapoznaj się z ofertą

Praga 2 dni

Data wycieczki:

15 - 16 lipca 2023

Cena za osobę:

420 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót w niedzielę, w godzinach wieczornych.

Dzień 1

Zwiedzanie Pragi z przewodnikiem rozpoczniemy od Starego Dworca Kolejowego. Ten odrestaurowany obiekt zaskakuje ciekawostkami. Zobaczymy tu m.in. Pomnik uratowanych dzieci Wintona, nazywanego „brytyjskim Schindlerem”. Następnie udamy się na Plac Vaclava, a stąd do Pałacu Lucerna (z posągiem Czernego – „Koń”). Pozostajemy w awangardowym klimacie – zobaczymy także obrotową głowę Franza Kafki, czyli kolejną rzeźbę Czernego. Przejdziemy się do najbardziej znanej wśród turystów dzielnicy – na Stare Miasto, gdzie czekają wyjątkowe zabytki – słynny Rynek Staromiejski, na którym znajduje się ratusz z ruchomym zegarem astronomicznym „Orloj”. Kolejnym punktem programu będzie romantyczny rejs statkiem po Wełtawie połączony z obiadem. Po rejsie przejazd do hotelu.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Dzielnicy Żydowskiej – Józefów, gdzie zobaczymy m.in. Synagogę Staronową, która jest jedną z ważniejszych bożnic żydowskich na świecie. Przejście przez średniowieczny Most Karola i na Hradczany, czyli Dzielnicę Królewską – zwiedzanie Zamku Praskiego z wnętrzami i Złotą Uliczką. Na koniec zobaczymy Katedrę Św. Wita.

Cena 420 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:

transport, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika, 1 śniadanie, 1 nocleg. Dodatkowo płatny rejs statkiem i obiad w formie bufetu: 25 euro/os. wejście na: Zamek Praski, Złotą Uliczkę, Katedrę Św. Wita i kościół św. Jerzego: 250 Kč, seniorzy 125 Kč, Synagoga Staronowa 200 Kč.

Informacje:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać