Zapoznaj się z ofertą

Śnieżnik i Międzygórze

Data wycieczki:

9 lipca 2023

Cena za osobę:

110 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (Bar Zacisze) o godz. 7.00, wyjazd z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego, przystanek od strony Taurona) o godz. 7.15.

Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę w Masyw Śnieżnika.
W programie: Spacer po Międzygórzu, wodospad Wilczki, zdobycie szczytu Śnieżnika.

Na początku zobaczymy jeden z najpiękniejszych kurortów Kotliny Kłodzkiej – Międzygórze. Założone w XIX wieku przez Księżną Mariannę Orańską zachwyca do dzisiaj drewnianą architekturą w stylu tyrolskim, gdzie wyróżniają się z piękne balkony z balustradami, przeszklone werandy i tarasy widokowe, są tu takie perełki jak: dawne Sanatorium Gigant, pensjonat Alpejski Dwór, czy pensjonat Krokus. Zobaczymy m.in. kościół Św. Józefa Oblubieńca, podejdziemy na wodospad Wilczki.

Z Międzygórza wybierzemy się niebieskim, a potem zielonym szlakiem pod Mariańskimi Skałami na najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej – Śnieżnik Kłodzki mierzący 1426 m.n.p.m. Na szczycie robimy około pół godziny czasu wolnego w nowo odbudowanej wieży widokowej. Zejście do Międzygórza i czas wolny na posiłek/ alternatywnie zatrzymujemy się w schronisku Pod Śnieżnikiem im. Zbyszka Fastnachta.
Przewidywany powrót w godzinach wieczornych (około godz. 21.00 w Wałbrzychu).

WAŻNE INFORMACJE:

  • jest to wycieczka górska, więc wskazane jest aby zabrać dobre obuwie trekkingowe/sportowe i kurtkę przeciwdeszczową,
  • czas przemarszu to ok. 3,5 h na szczyt i 2,5 h powrót.

Cena: 110 zł (zawiera transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika).

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać