Zapoznaj się z ofertą

Trójmiasto i Malbork 3 dni

Data wycieczki:

9 - 11 sierpnia 2024

Cena za osobę:

870 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 5.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 5.15 (przystanek od strony Tauron), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów). Planowany powrót: niedziela, ok. godziny 21.00 w Wałbrzychu.

PROGRAM WYCIECZKI

Gdańsk, to najbardziej obfitujące w zabytki miasto całego wybrzeża Bałtyku. Ponad 1000 letnie miasto przyciąga rzesze turystów spragnionych zobaczenia niezwykłych zabytków, pięknych deptaków, sklepików z bursztynami oraz szerokich plaż. Gdańsk kojarzony jest także z ciekawą historią XX wieku, która niewątpliwie miała wpływ na losy świata. Sopot to elegancki kurort, z przepięknym molem oraz popularnym Grand Hotelem, wymyślne wille dodają uroku temu miastu. Gdynia to industrialne oblicze Trójmiasta, z kolekcją zabytkowych statków. W Malborku zwiedzimy największy zamek na świecie, który jest wpisany na listę UNESCO.

Dzień 1

Przyjazd do Gdańska około południa, zwiedzanie Głównego Miasta: ul. Długa, z wysokiej klasy zabytkami, na której zobaczymy – Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta Gdańsk, Długi Targ (z wizytówką Trójmiasta – fontanną Neptuna oraz Dworem Artusa). Przejdziemy także na Długie Pobrzeże, ze słynnym Żurawiem. Ulica Mariacka to wg nas jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta, wzdłuż całej ulicy otwarte są sklepy z bursztynowymi precjozami oraz kameralne kawiarnie – tutaj czas się zatrzymał. Odwiedzimy Bazylikę Mariacką, wysokiej klasy zabytek, który słynie ze swojego olbrzymiego rozmiaru. Czas wolny na Głównym Mieście. Na Westerplatte wejdziemy na teren Wojskowej Składnicy Tranzytowej, gdzie zobaczymy Pomnik Obrońców Wybrzeża, odwiedzimy także Cmentarz Obrońców Westerplatte i koszary.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Trójmiasta. Zobaczymy Historyczną Stocznię Gdańską, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców oraz Historyczną Bramę nr 2. Przejazd do reprezentacyjnej dzielnicy Gdańska – Oliwy. Przespacerujemy się pięknie zaprojektowanym i nieskazitelnie zadbanym Parku Oliwskim. Przy okazji wstąpimy do słynnej katedry, przysłuchamy się także koncertowi organowemu. Przejazd do Sopotu, spacer ul. Bohaterów Monte Cassino, czyli sopockim deptakiem, usłanym butikami, restauracjami i kawiarniami. Czas wolny. Przejazd do Gdyni. Zobaczymy tutaj Skwer Kościuszki, a także jedną z jednostek pływających: ORP Błyskawica lub Dar Pomorza. Czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie.
Zwiedzanie największego zamku w Polsce.

Zamek w Malborku – twierdza wybudowany przez Krzyżaków, później przez lata był siedzibą królów Polski. W 1997 roku wpisany na listę UNESCO. W czasie zwiedzania obaczymy: kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, kaplicę świętej Anny, kapitularz, kuchnię konwentu, refektarz, gdanisko, brama szewska i wieża Klesza. Po zwiedzaniu krótka przerwa i powrót w kierunku Wałbrzycha.

Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Cena 870 zł/os., dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: transport, usługę pilota – przewodnika, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienką, 2 śniadania. Dodatkowo płatne bilety do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać