Zapoznaj się z ofertą

Trójmiasto i Malbork

Data wycieczki:

8-10 czerwca 2023

Cena za osobę:

750 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 4.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 4.15. Przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław – możemy z tych miejsc zabrać chętnych turystów. Planowany powrót do Wałbrzycha około godz. 22.00.

Gdańsk, to miasto które najbardziej przyciąga turystów na całym wybrzeżu bałtyckim. Ponad 1000 letnia historia tego miejsca przyciąga rzesze turystów spragnionych ujrzenia niezwykłych budowli, pięknych deptaków, sklepików z bursztynami oraz szerokich plaż. Sopot to elegancki kurort, z przepięknym molem oraz popularnym Grand Hotelem, a wymyślne wille dodają uroku temu miastu. Gdynia to modernistyczne oblicze Trójmiasta, z kolekcją zabytkowych statków, zaś zamek w Malborku zachwyca wielkością i rozwiązaniami architektonicznymi epoki.

Dzień 1

Przyjazd do Gdańska. Zwiedzanie Głównego Miasta: ulica Długa, czyli najsłynniejsza ulica starego miasta, na której zobaczymy – Dom Uphagena, Ratusz, Długi Targ (z wizytówkami Trójmiasta – fontanną – Neptuna oraz Dworem Artusa).
Przespacerujemy się na Długie Pobrzeże, ze słynnym Żurawiem.
Ulica Mariacka to wg. nas jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta, wzdłuż niej otwarte są sklepy z bursztynowymi precjozami oraz kameralne kawiarnie – tutaj czas się zatrzymał. Odwiedzimy Bazylikę Mariacką, z grobami prezydenta Pawła Adamowicza oraz Macieja Płażyńskiego. Czas wolny na Głównym Mieście.
Przejazd na Westerplatte – wejdziemy na teren Wojskowej Składnicy Tranzytowej, gdzie zobaczymy Pomnik Obrońców Wybrzeża, odwiedzimy także Cmentarz Obrońców Westerplatte i koszary.
Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do reprezentacyjnej dzielnicy Gdańska – Oliwy. Przespacerujemy się pięknie zaprojektowanym i zadbanym Parku Oliwskim. Przy okazji wstąpimy do słynnej katedry oliwskiej z rokokowym wnętrzem, posłuchamy koncertu organowego. Przejedziemy ulicą Polanki – z okien autokaru zobaczymy willę, w której zamieszkuje Lech Wałęsa oraz sąsiadujący z nią meczet.
Dalsze zwiedzanie Trójmiasta. Zobaczymy Stocznię Gdańską, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców oraz Historyczną Bramę nr 2. Przejedziemy do Gdyni, w której zwiedzimy Skwer Kościuszki, Molo Południowe, ORP Błyskawica – z zewnątrz, Dar Pomorza – zwiedzanie wnętrz legendarnej jednostki szkoleniowej.
Przejazd do Sopotu, spacer ul. Bohaterów Monte Cassino, Grand Hotel, Pomnik Haffnera. Czas wolny (plaża, molo, sklepiki, restauracje, kafejki). Przejazd do Malborka na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie największego zamku w Polsce – krzyżackiego Zamku w Malborku. Trasa zwiedzania wiedzie przez sale reprezentacyjne, izbę konwentu, ale także sypialnię wielkiego mistrza, kuchnie i średniowieczne toalety. Od niedawna zwiedza się także odremontowaną kaplicę NMP,  która zachwyca połączeniem historii i nowoczesności.
Powrót do Wałbrzycha około godz. 22.00.

Cena: 750 zł cena zawiera: transport, usługę pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania. Dodatkowo płatne bilety do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, wypożyczenie sprzętu słuchawkowego tour guide: 100 zł normalny, 80 zł ulgowy (płatne u pilota).

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ) i KL (50.000 zł).

Mogą Ci się spodobać