Zapoznaj się z ofertą

Wenecja Szprewaldzka

Data wycieczki:

13 sierpnia 2023

Cena za osobę:

170 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót około godz. 21.00.

Łodzią przez kanały Szpreewy – Park Pücklera – Cottbus

W programie:
Park Księcia Pücklera w Branitz to wspaniały przykład angielskiej sztuki ogrodowej. Założyciel i właściciel parku – Książę Pückler – to postać niebywała i kontrowersyjna. Ten niepokorny arystokrata uwielbiał podróże, awantury i pojedynki. Był zapalonym ogrodnikiem. Założył m.in. dwa piękne parki: Bad Muskau i Park w Branitz. Jego koncepcje przetrwały i możemy je podziwiać do dzisiaj. W Branitz zobaczymy dwie piramidy, w tym jedną na wodzie – Tumulus, gdzie książę kazał się pochować po śmierci, zamek w którym mieszkał przez 25 lat i ogrody przypałacowe.
Zwiedzimy Cottbus – miasteczko położone tuż przy polskiej granicy. Cottbus, po polsku Chociebuż, to stolica Dolnych Łużyc i do niedawna duży ośrodek włókienniczy. Miasto cieszy oko kameralnymi uliczkami, placami pełnymi zieleni i willami fabrykantów.

Po zwiedzaniu miasta czas na przejażdżkę łodzią. Przejedziemy do stanicy i wsiądziemy na „kahn” czyli miejscową gondolę, aby odbyć 1,5 godzinny rejs. Kanały – to ponad 350 kilometrów meandrujących szlaków wodnych. Liczne odnogi rzeki to skutek działalności człowieka. Przepływamy przez spokojne łęgi i gęste lasy, mijamy ładne i „poukładane” wioseczki z chatami krytymi strzechą. Na koniec możemy zaopatrzyć się w pamiątki regionalne, czyli ogórki, musztardę i piwo.
Powrót w godzinach wieczornych, około godziny 22.00.

Cena: 170 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę przewodnika górskiego. Dodatkowo płatne bilety wstępu na rejs łodzią oraz opłata za miejscowego przewodnika – ok. 17 euro (płatne w biurze albo u przewodnika).

Informacja

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać