Zapoznaj się z ofertą

Wiedeń 2 dni

Data wycieczki:

5 - 6 sierpnia 2023

Cena za osobę:

580 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 3.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 3.15. Planowany powrót około godz. 23.00.

Dzień 1
Po przyjeździe do Wiednia – przejazd staromiejską obwodnicą – Ringiem, z reprezentacyjnymi budowlami. Zwiedzanie miasta – zespół pałacowo – ogrodowy Schönbrunn – letnia rezydencja Habsburgów; barokowa budowla wabi takimi atrakcjami jak czarujący krajobraz parkowy, Palmiarnia, Glorietta i ogród zoologiczny; Belweder – obecnie galeria malarstwa i rzeźby; Kościół pw. K. Boromeusza, Hundertwasserhaus – przykład eklektyzmu w architekturze. Przejazd na Kahlenberg – wzgórze z kaplicą Jana III Sobieskiego. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia – Katedra Św. Stefana – symbol Wiednia i najważniejsza budowla gotycka w Austrii, dalsze zwiedzanie: Kaerntner Strasse, Opera, Muzeum Historii i Sztuki, Plac Marii Teresy, Muzeum Historii Naturalnej, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska, spacer ulica Graben z licznymi pałacami, Parlament, Ratusz, Uniwersytet i Kościół Wotywny. W trakcie zwiedzania 1,5 godziny czasu wolnego. W godzinach popołudniowych wyjazd z Wiednia w drogę powrotną do kraju. Powrót ok godziny 23.00.

Cena: 580 zł, dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:
zakwaterowanie – 1 nocleg w hotelu **** w Wiedniu – pokoje 2 os. z łazienkami, TV, wyżywienie – 1 śniadanie, ubezpieczenie KL, NNW, przejazd autokarem, opieka pilota/ przewodnika na całej trasie wycieczki.
Cena nie zawiera dodatkowych płatnych biletów wstępów: Kahlenberg, Schönbrunn i przewodnik miejscowy: około. 35 euro/os.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać