Zapoznaj się z ofertą

Trójmiasto 3 dni

Data wycieczki:

Cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

PROGRAM WYCIECZKI

Gdańsk, to najbardziej obfitujące w zabytki miasto całego wybrzeża Bałtyku. Ponad 1000 letnie miasto przyciąga rzesze turystów spragnionych zobaczenia niezwykłych zabytków, pięknych deptaków, sklepików z bursztynami oraz szerokich plaż. Gdańsk kojarzony jest także z ciekawą historią XX wieku, która niewątpliwie miała wpływ na losy świata. Sopot to elegancki kurort, z przepięknym molem oraz popularnym Grand Hotelem, wymyślne wille dodają uroku temu miastu. Gdynia to industrialne oblicze Trójmiasta, z kolekcją zabytkowych statków. W Malborku zwiedzimy największy zamek na świecie, który jest wpisany na listę UNESCO.

Dzień 1

Przyjazd do Gdańska około południa, zwiedzanie Głównego Miasta: ul. Długa, z wysokiej klasy zabytkami, na której zobaczymy – Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta Gdańsk, Długi Targ (z wizytówką Trójmiasta – fontanną Neptuna oraz Dworem Artusa). Przejdziemy także na Długie Pobrzeże, ze słynnym Żurawiem. Ulica Mariacka to wg nas jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta, wzdłuż całej ulicy otwarte są sklepy z bursztynowymi precjozami oraz kameralne kawiarnie – tutaj czas się zatrzymał. Odwiedzimy Bazylikę Mariacką, wysokiej klasy zabytek, który słynie ze swojego olbrzymiego rozmiaru. Czas wolny na Głównym Mieście. Pięknym galeonem przepłyniemy na Westerplatte – wejdziemy na teren Wojskowej Składnicy Tranzytowej, gdzie zobaczymy Pomnik Obrońców Wybrzeża, odwiedzimy także Cmentarz Obrońców Westerplatte i koszary.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja dla chętnych.

Dzień 2

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Trójmiasta. Zobaczymy Historyczną Stocznię Gdańską, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców oraz Historyczną Bramę nr 2, Salę BHP. Przejazd do reprezentacyjnej dzielnicy Gdańska – Oliwy. Przespacerujemy się pięknie zaprojektowanym i nieskazitelnie zadbanym Parku Oliwskim. Przy okazji wstąpimy do słynnej katedry, przysłuchamy się także koncertowi organowemu. Przejazd do Sopotu, spacer ul. Bohaterów Monte Cassino, czyli sopockim deptakiem, usłanym butikami, restauracjami i kawiarniami, wstęp na urokliwe, półkilometrowe molo, z którego jak na dłoni widać słynny Grand Hotel. Czas wolny. Przejazd do Gdyni. Zobaczymy tutaj Skwer Kościuszki, a także jedną z jednostek pływających: ORP Błyskawica lub Dar Pomorza. Czas wolny Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Malborka.
Zwiedzanie największego zamku w Polsce. Zamek – twierdza wybudowany przez Krzyżaków, później przez lata był siedzibą królów Polski. W 1997 roku wpisany na listę UNESCO.

Cena zawiera: transport, usługę pilota – przewodnika, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienką, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, bilety do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, wypożyczenie sprzętu słuchawkowego tour guide.

Mogą Ci się spodobać