Zapoznaj się z ofertą

Zakopane i Morskie Oko

Data wycieczki:

28 - 30 lipca 2023

Cena za osobę:

635 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 4.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze),  z Wałbrzycha o godz. 4.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).

Dzień 1
Przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach – jednej z najsłynniejszych ulic Podhala. Znajdują się tu piękne wille i chałupy góralskie, a także mnóstwo restauracji regionalnych. Wejdziemy na Cmentarz Zasłużonych Pęksowy Brzyzek, odwiedzimy kościół Św. Klemensa. Czas wolny ok. 2 godziny. W tym czasie chętni mogą wjechać na Gubałówkę, odwiedzić Muzeum Stylu Podhalańskiego,  czy udać się do restauracji. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2
Wczesne śniadanie, przejazd autokarem do Palenicy Białczańskiej. Tutaj wchodzimy na Drogę do Morskiego Oka, a zarazem do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Przechodzimy przez Niżnią Polanę pod Wołoszynem, Wodogrzmoty Mickiewicza, Włosienicę, aby w końcu dotrzeć do Starego Schroniska nad Morskim Okiem i Schroniska PTTK Morskie Oko. W tym miejscu robimy 2 godzinną przerwę. W tym czasie można zamówić obiad w schronisku, można czerwonym szlakiem podejść do kapliczki Matki Boskiej od Szczęśliwych Powrotów, albo obejść jezioro i zrobić fajną sesję fotograficzną. Po czasie wolnym powrót tą samą drogą do Palenicy, wsiadamy do autokaru i wracamy na obiadokolację do pensjonatu.

Ważne Informacje:
* droga z Palenicy do Morskiego Oka to ok. 8 km w jedną stronę – w 2 strony 16 km, czas przejścia w sumie to ok. 5 – 6 godzin;
* trzeba zaopatrzyć się w dobre trekkingowe obuwie;
* każdy uczestnik powinien pamiętać, że jesteśmy w górach i powinien zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów;
* w razie załamania pogodowego biuro zastrzega sobie zmianę programu w drugi dzień imprezy turystycznej (alternatywnie inna trasa, pobyt w Zakopanem).

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Około trzygodzinny pobyt na basenach z wodą termalną. Taka kąpiel jest dla naszego organizmu fantastyczną dawką energii i wspaniali potrafi pokrzepić;) Woda z term: zmniejsza otyłość, eliminuje bezsenność, pomaga w walce z chorobami układu krążenia, redukuje osłabienie i ból głowy, obniża stres, poprawia samopoczucie, poprawia przemianę materii. Planowany powrót do Wałbrzycha około godziny 22.00.

Cena: 635 zł/os. zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 2 noclegi, 2 śniadania (szwedzki stół), 2 obiadokolacje (serwowana do stolików), ubezpieczenie KL i NNW. Cena nie zawiera opłaty na Termy: 30 zł/os., Pęksowy Brzyzek: 5 zł/os. wejścia na Drogę do Morskiego Oka: 8 zł/os.(normalny) 4 zł/os.(ulgowy).

Informacja:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ) i OC (50.000 zł).

Mogą Ci się spodobać