Zapoznaj się z ofertą

Wenecja Szprewaldzka

Data wycieczki:

18 maja 2024

Cena za osobę:

185 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 6.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 6.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), Wałbrzych o godz.6.25 (ul. Wieniawskiego 35), ze Świebodzic o godz. 6.40 (stacja paliw Orlen, ul. Świdnicka 60), ze Świdnicy o godz. 6.50 (Przychodnia Eskulap, ul. Zamenhofa 47). Planowany powrót, ostatniego dnia, około godz. 22.00.

Park Księcia Pücklera w Branitz to wspaniały przykład angielskiej sztuki ogrodowej. Założyciel i właściciel parku – Książę Pückler – to postać niebywała i kontrowersyjna. Ten niepokorny arystokrata uwielbiał podróże, awantury i pojedynki. Był zapalonym ogrodnikiem. Założył m.in. dwa piękne parki: Bad Muskau i Park w Branitz. Jego koncepcje przetrwały i możemy je podziwiać do dzisiaj. W Branitz zobaczymy dwie piramidy, w tym jedną na wodzie – Tumulus, gdzie książę kazał się pochować po śmierci, zamek w którym mieszkał przez 25 lat i ogrody przypałacowe.

Zwiedzimy Cottbus – miasteczko położone tuż przy polskiej granicy. Cottbus, po polsku Chociebuż, to stolica Dolnych Łużyc i do niedawna duży ośrodek włókienniczy. Miasto cieszy oko kameralnymi uliczkami, placami pełnymi zieleni i willami fabrykantów.

Po zwiedzaniu miasta czas na przejażdżkę łodzią. Przejedziemy do stanicy i wsiądziemy na „kahn” czyli miejscową gondolę, aby odbyć 1,5 godzinny rejs. Kanały Spreewy – to ponad 350 kilometrów meandrujących szlaków wodnych. Liczne odnogi rzeki to skutek działalności człowieka. Przepływamy przez spokojne łęgi i gęste lasy, mijamy ładne i „poukładane” wioseczki z chatami krytymi strzechą. Na koniec możemy zaopatrzyć się w pamiątki regionalne, czyli ogórki, musztardę i piwo.

Powrót w godzinach wieczornych, około godziny 22.00.

Cena 185 zł/ os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:
transport, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika.
Dodatkowo płatne bilety na rejs łodzią:
dorośli 20 €, dzieci 15 €.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać