Zapoznaj się z ofertą

Czeska Szwajcaria

Data wycieczki:

17 czerwca 2023

Cena za osobę:

160 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka/Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15. Planowany powrót około godz. 21.00.

W lipcu 2022 roku doszło do pożaru na terenie Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Ogień strawił spore połacie lasu i sprawił, że Park został chwilowo zamknięty dla turystów. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło 2 maja 2023 roku. Od 2 maja jest możliwe wędrowanie po Czeskiej Szwajcarii, poza kilkoma wyjątkami. Zamknięte pozostają nadal: szlak Gabrieli i spływ Wąwozem Edmunda. W związku z tą sytuacją przygotowaliśmy dla Państwa nowy, trochę zmodyfikowany program wycieczki. Mamy nadzieję, że wycieczka będzie udana i miło spędzą Państwo czas w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria:)

W programie:

Pravcicka Brama. Jest to chyba najważniejszy punkt programu zwiedzania Czeskiej Szwajcarii. Znany ze wszystkich folderów turystycznych ogromnej wielkości łuk piaskowcowy, stanowi jednocześnie punkt widokowy na całe Góry Łabskie. Z Hrenska dojeżdżamy szosą do drogi Tri Prameny i tutaj wchodzimy na zielony szlak wspinający się ku Bramie i schronisku Sokole Gniazdo. Czas przejścia to około półtorej godziny wolnym marszem. Wskazane jest obuwie trekkingowe bądź sportowe. Na końcu drogi czeka na nas punkt widokowy i schronisko górskie. Przewidujemy tutaj czas wolny, około 1 godziny. W tym czasie można porobić zdjęcia tych wspaniałych „osobliwości” skalnych bądź też napić się piwka w schronisku, czy przekąsić coś na ciepło.

Przejazd do  Mezni Louki, przejście do wąwozu szlakiem. Spływ Dzikim Wąwozem. Jest to malowniczo położony wąwóz, przez który przepływa rzeka Kamenica. Podczas 30 minutowego spływu będziemy mogli cieszyć się widokiem piaskowcowych formacji stanowiących niegdyś dno prehistorycznego morza. Spływ będzie dodatkowo okraszony opowieściami flisaka pełnymi czeskiego humoru.

Powrót w godzinach wieczornych

Cena: 160 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:

transport, ubezpieczenie, opiekę przewodnika górskiego. Dodatkowo płatne bilety wstępu: Pravcicka Brana: Dorośli – 100 KC, Dzieci (6-14 lat) – 50 KC, Studenci/Emeryci – 30 KC. Spływ flisacki Dzikim Wąwozem: Dorośli – 100 KC, Dzieci (3-15 lat) -50 KC, Emeryci – 50 KC

Informacje:

Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać