Zapoznaj się z ofertą

Sandomierz i Kazimierz Dolny

Data wycieczki:

19 - 21 lipca 2024

Cena za osobę:

845 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 4.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 4.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), Wałbrzych o godz.4.25 (ul. Wieniawskiego 35), ze Świebodzic o godz. 4.40 (stacja paliw Orlen, ul. Świdnicka 60), ze Świdnicy o godz. 4.50 (Przychodnia Eskulap, ul. Zamenhofa 47). Planowany powrót, ostatniego dnia, około godz. 23.00.

Dzień 1:
Przejazd do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzanie XVI wiecznej rezydencji magnackiej rodziny Baranowskich. Zamek porównywany jest do Wawelu, otoczony pięknym parkiem. Podczas wizyty w obiekcie zobaczymy historyczne wnętrza zamku, secesyjną kaplicę oraz arkadowy dziedziniec z krużgankami. Obiad.

Ziemia Sandomierska słynie z hodowli winorośli oraz produkcji wina. W związku z tym odwiedzimy jedną z tutejszych winnic – poznamy proces uprawy winorośli, omówiona zostanie produkcja wina. Na koniec miłego dnia zrelaksujemy się tutejszej winiarni, gdzie odbędzie się degustacja win, lokalnych serów i wędlin. Przejazd do Sandomierza

Zakwaterowanie w pensjonacie położonym w pobliżu sandomierskiego Starego Miasta.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Ujazdu – zwiedzanie Zamku Krzyżtopór – okazałych ruin pałacu – fortecy. Budynek był największym pałacem w Europie – do dziś na zwiedzających robi olbrzymie wrażenie! Obiad.

Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Spacer po miasteczku zwanym Perłą Polskiego Renesansu. Odwiedzimy piękny Rynek z urokliwymi kamienicami Przybyłów, Celejowską, Białą, Domem Górskiego i zabytkową studnią. Przejdziemy się na Mały Rynek, zwiedzimy również kościół farny i kościół św. Anny. W czasie wolnym polecamy skosztować regionalnego wypieku – maślanych Kazimierskich Kogutów i żydowskich cebularzy.

Na koniec dnia – nie lada atrakcja! Meleksami pojedziemy do słynnego na całą Polskę wąwozu Korzeniowy Dół – jaru wyrzeźbionego przez bardzo starą drogę, otoczonego drzewami, których korzenie w malowniczy sposób ozdabiają ściany wąwozu. Zatrzymamy się także przy Starej Chacie – XVII wiecznym zabytku klasy zerowej, której urok na pewno Cię zachwyci!

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie romantycznego Sandomierza – podczas naszego spaceru zobaczymy: Bramę Opatowską, Ratusz, Collegium Gostomianum (najstarsze liceum w Polsce), Dom Długosza, Starą Synagogę. Opowieści przewodnika będą wypełnione ciekawostkami i legendami. Poznamy też ulubione trasy Ojca Mateusza…

Powrót na Dolny Śląsk w godzinach wieczornych, około godziny 22.00.

Cena: 845 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach dwuosobowych, 2 śniadania, 2 obiady, usługę przewodnika, opłaty za TFG i TFP.

Obowiązkowo dodatkowo płatne bilety i wynajem zestawu słuchawkowego: około 170 zł (płatne w autokarze)
Trzecia osoba w pokoju (na dostawce): zniżka 60 zł
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać