Zapoznaj się z ofertą

Toruń i Bydgoszcz 2 dni

Data wycieczki:

25 - 26 czerwca 2024

Cena za osobę:

680 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 4.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 4.15 (przystanek od strony Tauron), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów). Planowany powrót: niedziela, ok. godziny 23.00 w Wałbrzychu.

Dzień 1

Poranny przejazd do Torunia. Zwiedzanie miasta. Trasa obejmuje cały obszar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO więc prowadzi przez cały toruński Średniowieczny Zespół Miejski, składający się z trzech historycznych jednostek urbanistycznych: Starego Miasta, Nowego Miasta i Zamku Krzyżackiego.

Zwiedzając trasą tematyczną UNESCO poznasz najcenniejsze i najsłynniejsze zabytki Torunia, związane z jego burzliwą historią.

W programie możesz zobaczyć: Łuk Cezara – Kościół Mariacki – Rynek Staromiejski z ratuszem, Dwór Artusa, Piernikowa Aleja Gwiazd, Kościół Ducha św., Kamienica Pod Gwiazdą – Dom Kopernika – Krzywa Wieża – zespół murów obronnych – spichrze – Brama Żeglarska – Droga Królewska – Katedra Świętojańska – Dom Eskenów – Brama Mostowa – ruiny Zamku Krzyżackiego – Rynek Nowomiejski. Po przejściu przez miasto odwiedzisz Browar Staromiejski, w którym oprócz zwiedzania czeka na Ciebie degustacja piwa z obiadem. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i przejazd do Bydgoszczy. Spotkanie z przewodnikiem pod Operą Nova. Przespacerujemy się po Starym Mieście, Wyspie Młyńskiej i Wenecji Bydgoskiej wzdłuż rzeki Młynówki. Kolejnym punktem jest Katedra p.w. św. Marcina i Mikołaja z niezwykłym sanktuarium. Na Starym Rynku omawiamy: ratusz, Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, a także opowiadamy o Mistrzu Twardowskim. Dalej jest Most Staromiejski oraz Przechodzący przez Rzekę – figura upamiętniająca wejście Polski do UE. W tle jest Stary Port i Spichrza. Opuszczamy Stare Miasto, by zajrzeć na Bydgoskie Śródmieście. Odwiedzamy Park Kazimierza Wielkiego, gdzie stoi słynna Fontanna Potop.

Tutaj około 1 godzina czasu wolnego na obiad. Po czasie wolnym odwiedzimy Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie poznamy tajniki wytwarzania mydła, kosmetyków, czy świec. Na koniec zapraszamy Państwa na rejs tramwajem wodnym po Brdzie.

Wyjazd w drogę powrotną do Wałbrzycha. Przyjazd w godzinach nocnych.

Cena: 680 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 1 nocleg, 1 śniadanie (szwedzki stół), ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera opłaty za bilety:
Dom Kopernika: 26 zł/os. i 21 zł/os. Muzeum Mydła i Historii Brudu: 26 zł bilet grupowy, rejs po Brdzie: 25 zł/os. i 20 zł/os. zł (płatne w autokarze), w sumie ok. 77 zł/os.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać