Zapoznaj się z ofertą

Podlasie 4 dni

Data wycieczki:

3-6 sierpnia 2023

Cena za osobę:

950 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 3.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 3.15 (przystanek nr 31 – w kierunku Świdnicy i Wrocławia), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).

W programie:

Święta Góra Grabarka, Drohiczyn, Puszcza Białowieska, Białowieża – zagroda pokazowa żubrów w Hajnówce, Park Pałacowy w Białowieży, Muzeum Leśno – Przyrodnicze w Białowieży, Prawosławna pustelnia w Ordynkach (skit) na rozlewisku Narwi, Podlaska Kraina Otwartych Okiennic, Kruszyniany – meczet i regionalna obiadokolacja, Białystok – Pałac Branickich,

Wycieczka do jednego z najciekawszych regionów Polski – Podlasie.

Dzień 1

Przejazd do Drohiczyna, zwiedzanie miasteczka, następnie przejazd do Grabarki – zobaczymy Świętą Górę Grabarkę, zwiedzimy cerkiew Przemienienia Pańskiego. Przejazd na nocleg do Hajnówki. Obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie. W programie: Park Pałacowy i Muzeum Leśno – Przyrodnicze, największe atrakcje Białowieży – ścieżka przyrodnicza Żebra Żubra w Puszczy Białowieskiej, zagroda pokazowa Żubrów. Przejedziemy Podlaską Krainę Otwartych Okiennic aby dotrzeć do Ordynek – prawosławnej pustelni na rozlewisku Narwi. Przejazd do Kruszynian – zwiedzanie meczetu i tatarskiego mizaru. Podczas powrotu do hotelu regionalna obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Supraśla. Zwiedzimy tzw. Ławrę Supraską, czyli Prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy. Przejazd przez miasteczko przypomni co niektórym piękne obrazki związane z serią filmów komediowych „U Pana Boga w ogródku”. Przejazd do Białegostoku, gdzie zwiedzimy Zespół pałacowo – parkowy Branickich. Przejdziemy do Rynku Kościuszki z ratuszem, przejdziemy się plantami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Tykocina – a tutajbarokowy Kościół p.w. Trójcy Świętejwybudowany przez Jana Klemensa Branickiego. Zobaczymy tutaj Wielką Synagogę. Zwiedzimy renesansowy zamek króla Zygmunta Augusta. Czas wolny. Powrót do Wałbrzycha w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 950 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, 3 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienką, 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 regionalną kolację, usługę pilota – przewodnika.

Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, lokalni przewodnicy i zestaw słuchawkowy (u pilota) normalne: 90 zł, ulgowe: 65 zł

Mogą Ci się spodobać