Zapoznaj się z ofertą

Wiedeń ekspres

Data wycieczki:

1 czerwca 2024

Cena za osobę:

270 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 3.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 3.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), Wałbrzych o godz.3.25 (ul. Wieniawskiego 35), ze Świebodzic o godz. 3.40 (stacja paliw Orlen, ul. Świdnicka 60), ze Świdnicy o godz. 3.50 (Przychodnia Eskulap, ul. Zamenhofa 47). Planowany powrót, ostatniego dnia, około godz. 23.00.

W programie:

Wzgórze Kahlenberg – miejsce potyczki Króla Polski Jana III Sobieskiego z Turkami, tzw. Odsieczy Wiedeńskiej. Przejazd Ringstrasse, przy której stoją najważniejsze budowle miasta – Uniwersytet, Ratusz, Parlament, Teatr Dworski, Opera, a także parki i ogrody miejskie i Dom Hunderwassera. Po wyjściu z autokaru zapraszamy na spacer z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie zaczynamy od Belwederu, czyli barokowego założenia pałacowego z największą galerią Klimta na świecie i pięknymi ogrodami – zwiedzamy je z zewnątrz. Przechodzimy przez park miejski ze złotym pomnikiem Straussa i powoli zbliżamy w stronę centrum miasta. W centrum przyjrzymy się z bliska pięknej architekturze, a w szczególności najważniejszym zabytkom Wiednia: katedrze św. Szczepana, kościołowi św. Piotra i w końcu perełce Wiednia – Cesarskiej Rezydencji Hofburg. Przejdziemy jeszcze ulicami Wiednia, czyli Kohlmarkt – najbardziej luksusowa ulica handlowa i ulicą Graben – z licznymi fontannami, kolumną morową i miejscami gastronomicznymi. Przewidziany czas wolny ok. 1 godziny.

Biuro zastrzega sobie zmianę kolejności zwiedzanych miejsc i obiektów.

Planowany powrót do Wałbrzycha w późnych godzinach wieczornych – około godz. 23.45.

Cena: 270 zł/os. – dzieci do 12 lat 10% zniżki,

Cena zawiera: transport autokarem, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać