Zapoznaj się z ofertą

Bieszczady 4 dni – dla szkół

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Program jest tak zaprojektowany aby dzieci wraz z opiekunami zobaczyły najciekawsze i najbardziej znane miejsca w czasie wyjazdu. Stawiamy na walory poznawcze, które będą mogły być wykorzystane przez dzieci w dalszej edukacji szkolnej. Stąd też, wśród grona pilotów i przewodników, których wysyłamy z dziećmi znaleźli się ludzie z pasją i zamiłowaniem do historii.

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Polańczyka. Spacer po koronie zapory na Jeziorze Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Z tamy roztaczają się widoki na “zielone wzgórza nad Soliną”. Rejs statkiem spacerowym po zalewie. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie. Dziś wielka przygoda! Wozami traperskimi, zaprzęgniętymi w konie wybierzemy się w dzikie zakątki Bieszczad. Czternastoosobowymi wozami pojedziemy ze wsi Buk do Łopienki, zobaczymy jedno z ostatnich w Polsce miejsc wypału węgla drzewnego – retorty. Dalej pojedziemy wozami przez zapomniane trakty, do zabytkowej  cerkwi, którą zwiedzimy. W przerwie traperskiej wycieczki rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbasę. Powrót do autokaru, który czekać będzie na nas w miejscowości Polanki.
Czy wiecie, że największy wypas owiec w Polsce wcale nie odbywa się na Podhalu, a w Bieszczadach? Zobaczymy halę wypasu i zatrzymamy się przy tutejszej bacówce – będzie możliwość zakupu regionalnych serów owczych. Przejazd do Komańczy – zwiedzimy Klasztor Nazaretanek z Izbą Pamięci Prymasa Stefana Wyszyńskiego i drewnianą, jedną z najstarszych w Bieszczadach cerkiew prawosławną.
Historia Bieszczadów to także okres walk z bandami UPA w czasie II wojny światowej, okres wysiedleń po wojnie – opowieści w czasie przejazdu przez Jabłonki, w których zginął gen. Świerczewski. Odwiedzimy także cmentarz wojenny w Baligrodzie.
Po powrocie– obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie. Przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu do Balnicy. Trasa wiedzie wśród urokliwych lasów, poprzecinanych potokami, przez wsie i opuszczone przysiółki – tu czuć prawdziwy klimat dzikich gór! Przejazd autokarem na Przełęcz Wyżną – stąd wejdziemy na jedno z najpiękniejszych pasm bieszczadzkich – Połoninę Wetlińską. Z Połoniny rozpościerają się wspaniałe widoki – m.in. na Tarnicę, Wielką Rawkę czy Połoninę Caryńską. Zejście z gór i przejazd do jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości – Cisnej. Po powrocie do hotelu – obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie. Przed nami jeszcze ostatni punkt wycieczki po największym w Polsce Muzeum pod gołym niebem – Skansenie Budownictwa Ludowego w Sanoku. Na jego terenie znajduje się m.in. imponujące Miasteczko Galicyjskie, a także wsie, zabudowania kościelne, rolnicze i kiwony naftowe. Przejazd w stronę Wałbrzycha, powrót w późnych godzinach wieczornych.

Wyliczana cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota – przewodnika, przewodnika Beskidzkiego podczas wycieczki na Połoninę, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, bilety wstępu: statek po Solinie, wozy traperskie, kolejka leśna, wstęp do Bieszczadzkiego PN, skansen w Sanoku oraz organizacja ogniska i kiełbaski, 3 miejsca gratis dla opiekunów wycieczki, UFG.
Uwaga! Wycieczka może odbywać się od początku kwietnia do końca października. Istnieje możliwość zmiany programu (np. odjęcie, dodanie niektórych atrakcji).

Każdą wycieczkę wyliczamy indywidualnie. Cena jest uzależniona od ilości osób pełnopłatnych.

Mogą Ci się spodobać