Zapoznaj się z ofertą

Wiedeń 2 dni – dla szkół

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Zapraszamy na poznawcze zwiedzanie stolicy Austrii. To wspaniałe miasto o celtyckich korzeniach, później rzymskich z czasem stało się centrum cesarstwa austro – węgierskiego. Dzisiejsze centrum miasta jest pełne wspaniałych zabytków niemalże wszystkich epok historycznych. W 2001 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najważniejszych miejsc w panteonie poznawczym Europy.

Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych z miejsca zamieszkania. Po przyjeździe do Wiednia – przejazd staromiejską obwodnicą – Ringiem, z reprezentacyjnymi budowlami. Zwiedzanie miasta – zespół pałacowo – ogrodowy Schönbrunn – letnia rezydencja Habsburgów; barokowa budowla wabi takimi atrakcjami jak czarujący krajobraz parkowy, Palmiarnia, Glorietta i ogród zoologiczny; Belweder – obecnie galeria malarstwa i rzeźby; Kościół pw. K. Boromeusza, Hundertwasserhaus – przykład eklektyzmu w architekturze. Przejazd na Kahlenberg – wzgórze z kaplicą Jana III Sobieskiego. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia – Katedra Św. Stefana – symbol Wiednia i najważniejsza budowla gotycka w Austrii, Kaerntner Strasse, Opera, Muzeum Historii i Sztuki, Plac Marii Teresy; Muzeum Historii Naturalnej, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska, Ulica Graben, Parlament, Ratusz, Uniwersytet i Kościół Wotywny. W trakcie zwiedzania 1,5 godziny czasu wolnego. W godzinach popołudniowych wyjazd z Wiednia w drogę powrotną do kraju.

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

Planowany powrót około godziny 23.00.

Wyliczana cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota i przewodnika, 1 nocleg, 1 obiadokolację, 1 śniadanie, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, darmowe miejsca dla opiekunów (1 na 15 uczniów).

Uwaga! Wycieczka może odbywać się od początku kwietnia do końca października. Istnieje możliwość zmiany programu (np. odjęcie, dodanie niektórych atrakcji).

Każdą wycieczkę wyliczamy indywidualnie. Cena jest uzależniona od ilości osób pełnopłatnych.

Mogą Ci się spodobać