Zapoznaj się z ofertą

Wrocław

Data wycieczki:

cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Wrocław to stolica Dolnego śląska, kulturowy kompas historycznego regionu. Przez lata przeplatały się tu wpływy różnych narodowości, dzięki czemu dzisiejszy Wrocław ma wiele do zaoferowania. Według rankingu firmy Mercer „Najlepsze miasta do życia” został sklasyfikowany w pierwszej setce wszystkich miast na świecie. W rankingu smart city również zajmuje wysoką lokatę. W 2016 roku był Europejską Stolicą Kultury, a 3 lata później został Miastem Literatury UNESCO, czyli dołączył do Sieci Miast Kreatywnych. Tutaj należy nadmienić, że członkinią rady programowej Wrocławskiego Domu Literatury jest noblistka Olga Tokarczuk. Wrocław to miasto ciekawe pod względem architektonicznym. Zobaczyć tu można silne wpływy czeskie, niemieckie i późniejsze polskie. Miasto rozwijało się bardzo prężnie dzięki uniwersytetowi założonemu w XVIII wieku. Dzięki dogodnemu położeniu i rzece Odrze dobrze rozwinął się tu handel, który przybliżył dzisiejszy Wrocław do Europy. Dzięki tej różnorodności miasto przyciąga rzesze turystów wabiąc kolorytem, galeriami, instalacjami powietrznymi, niepowtarzalną architekturą ceglaną, czy też wspomnieniami znanych ludzi budujących tą niesamowitą metropolię.

Zachęcamy Państwa do zwiedzania Wrocławia i skorzystania z poniżej przygotowanych programów.

Zachęcamy Państwa do zwiedzania Wrocławia i skorzystania z poniżej przygotowanych programów.

Program I

Zwiedzanie zaczynamy od Muzeum Panoramy Racławickiej. Zobaczymy cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami namalowany przez grupę polskich malarzy pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Po zwiedzaniu Panoramy przejdziemy Mostem Pokoju na Ostrów Tumski. Zobaczymy tu 2 najstarsze kościoły we Wrocławiu: romański Św. Idziego z XII wieku i Św. Marcina – pozostałość zamku książęcego Piastów Śląskich. Zwiedzimy Katedrę pw. Jana Chrzciciela, a z jej wieży będą mogli Państwo podziwiać wspaniałą panoramę sięgającą Sudetów. Z Ostrowa przejdziemy Mostem Tumskim, obok gotyckiego kościoła Najświętszej Marii Panny na Wyspę Daliową aby zobaczyć piękną rzeźbę Nawy. Potem przejdziemy Mostem Piaskowym, przez ogrody Ossolineum pod główny gmach uniwersytetu. Zobaczymy Plac Uniwersytecki z Fontanną Szermierza i zwiedzimy Aulę Leopoldina. W sercu miasta, czyli w Rynku, zobaczymy późnogotycki Ratusz miejski z Piwnicą Świdnicką i Muzeum Mieszczańskim, Plac Solny z targiem kwiatowym, bazylikę p.w. Św. Elżbiety. Czas wolny wg opcji (do dyspozycji turystów/ zamówiony obiad).

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Program II

Zwiedzanie zaczynamy od Hali Stulecia wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.. Budynek powstał w 1912 roku na specjalną okazję prezentującą historię i gospodarczy dorobek Śląska. Hala jest majstersztykiem modernizmu niemieckiego w skali światowej, o czym będą się mogli Państwo przekonać na własne oczy. Zobaczymy jeszcze budynki pomocnicze, tj. Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę i oczywiście Iglicę. Przejdziemy się największym wrocławskim parkiem – Szczytnickim, aby odwiedzić drewniany kościółek pw. Św. Jana Nepomucena, w którym działa Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego: Otwarta Przestrzeń Kultury. Przejazd do centrum miasta. Dalsze zwiedzania – Panorama Racławicka – Bitwa pod Racławicami. Przejście do Rynku. Zobaczymy Ratusz Staromiejski z Piwnicą Świdnicką i Muzeum Mieszczańskie. Czas wolny wg opcji (do dyspozycji turystów/ zamówiony obiad).

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Program III (edukacyjny dla rodzin z dziećmi/ dla dzieci)

Kolejkowo – to ciekawe miejsce na mapie Wrocławia. Ogromnych rozmiarów makieta kolejowa zabierze każdego w miniaturowy świat podróży. W kolejkowie zobaczymy makietę, która przedstawia nasze codzienne uliczne życie, ukazując jego przeróżne detale. Zobaczymy tutaj życie na wsi, życie zwykłych budowlańców, czy ratowników górskich. Wszystko co zobaczymy stanowi perfekcyjne odzwierciedlenie rzeczywistych miejsc w skali 1:25, takich jak: Wrocław, schronisko Szwajcarka, obserwatorium na Śnieżce, czy Dworzec Świebodzki.

Po zwiedzaniu czas wolny i obiad. Przejazd do Hydropolis.

Zwiedzanie Hydropolis to przygoda w centrum wiedzy poświęconym wodzie. Centrum edukacyjne znajduje się w XIX wiecznym budynku, który stanowił ogromny rezerwuar wody pitnej dla Wrocławian. Odwiedzimy 9 stref tematycznych stanowiących źródło wiedzy o „substancji”, bez której nie byłoby życia na naszej planecie. Poznamy tejemnice pochodzenia wody i jej znaczenia dla rozwoju ludzkości. Zobaczymy najwyższą na świecie drukarkę wodną, wieżę ciśnień i zabytkowy zbiornik wodny – 4600 metrów sześciennych.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Program IV

Zwiedzanie zaczynamy od Hali Stulecia wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.. Budynek powstał w 1912 roku na specjalną okazję prezentującą historię i gospodarczy dorobek Śląska. Hala jest majstersztykiem modernizmu niemieckiego w skali światowej, o czym będą się mogli Państwo przekonać na własne oczy. Zobaczymy jeszcze budynki pomocnicze, tj. Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę i oczywiście Iglicę.

Po zwiedzaniu Hali Stulecia przechodzimy zaledwie 100 metrów dalej do Ogrodu Zoologicznego. Czeka nas tu mnóstwo atrakcji. Możemy odwiedzić Afrykarium, a w nim zobaczyć różne ekosystemy: Morze Czerwone z rafą koralową, Afrykę Wschodnią z nurkującymi hipopotamami, Kanał Mozambicki, w którym dzięki 18 metrowemu tunelowi możemy podejrzeć żółwie, rekiny i płaszczki. Jest jeszcze Wybrzeże Szkieletów i Dżungla nad rzeką Kongo. Możemy skorzystać z opcji „Daj się oprowadzić”, czyli za dopłatą 10 zł można w małej grupie pochodzić z ekspertem. Możemy skorzystać również z opcji „Przejażdżka na kucach”, albo „Pokazowe karmienie”. Wybór jest spory, a do tego dochodzą jeszcze place zabaw na terenie zoo dla maluchów, czy mini park linowy. Na terenie zoo nie będziemy głodni. Czekają na nas 4 punkty gastronomiczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać