Zapoznaj się z ofertą

Kościół Pokoju i Kraina Wygasłych Wulkanów

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Wycieczka jednodniowa z cyklu „OMNIBUSEM ZA MIEDZĘ”

Tym razem zapraszamy na wycieczkę w tajemniczy zakątek Dolnego Śląska.

Wąwóz Myśliborski to Rezerwat Przyrody położony na Pogórzu Kaczawskim, stanowiący również część Parku Krajobrazowego Chełmy. Zapraszamy na 2,5 godzinny spacer z przewodnikiem. Wzdłuż szlaku towarzyszy nam w wędrówce wartki potok Jawornik. W rezerwacie możemy znaleźć piękne formy law poduszkowych powstałych w wyniku wybuchów podwodnych wulkanów, rzadkie odmiany paproci m.in. języcznika zwyczajnego czy paprotnika kolczastego. Dla dociekliwych udostępnione są tablice edukacyjne opisujące ciekawostki wąwozu. Zobaczymy tutaj również tzw. Małe Organy Myśliborskie – czyli ogromne czopy bazaltowe z widocznymi ciosami słupowymi. To pozostałość, a dokładnie rdzeń wygasłego wulkanu.

Po spacerze przejazd do Jawora. To piękne miasto posiada bardzo bogatą historię. Niegdyś stanowiło ważną część Księstwa Świdnicko – Jaworskiego. Było świadkiem wojen husyckich i wojny 30 letniej. To właśnie z tego okresu pochodzi jeden z najciekawszych zabytków Jawora, do którego Państwa zabieramy – Kościół Pokoju. Jeden z trzech wybudowanych i jeden z dwóch ocalałych  kościołów ewangelickich powstałych na mocy pokoju westfalskiego kończącego wojnę katolicko ewangelicką w Europie. Kościół został doceniony przez UNESCO i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa w 2001 roku. Po bogatych, barokowych wnętrzach oprowadzał będzie Państwa przewodnik sudecki.

Na koniec najlepsze – wejście na wygasły wulkan, czyli Ostrzycę Proboszczowicką. Po drodze przechodzimy przez wyjątkowe w skali Polski gołoborza bazaltowe. Przejdziemy przez lipowy las, aby na szczycie rozkoszować się  piękną panoramą Gór Kaczawskich. Po zejściu ze szczytu proponujemy drobną przekąskę w postaci pikniku grillowego.

Przydatne informacje:

skala trudności: łatwa

obuwie: sportowe

kije nordic walking: tak

kurtka: przeciwdeszczowa

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać