Zapoznaj się z ofertą

Ziemia Sandomierska i Kazimierz

Data wycieczki:

21-23 lipca 2023

Cena za osobę:

729 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna-Zdroju o godz. 4.00 i z Wałbrzycha o 4.15 (chętnych możemy zabrać ze Świebodzic, Świdnicy i Wrocławia). Przejazd do Baranowa Sandomierskiego.

Dzień 1:
Zwiedzanie XVI wiecznej rezydencji magnackiej rodziny Baranowskich. Zamek porównywany jest do Wawelu, otoczony pięknym parkiem. Podczas wizyty w obiekcie zobaczymy historyczne wnętrza zamku, secesyjną kaplicę oraz arkadowy dziedziniec z krużgankami. Obiad.

Ziemia Sandomierska słynie z hodowli winorośli oraz produkcji wina. W związku z tym odwiedzimy jedną z tutejszych winnic – poznamy proces uprawy winorośli, omówiona zostanie produkcja wina. Na koniec miłego dnia zrelaksujemy się tutejszej winiarni, gdzie odbędzie się degustacja win, lokalnych serów i wędlin. Przejazd do Sandomierza

Zakwaterowanie w pensjonacie położonym w pobliżu sandomierskiego Starego Miasta.

Dzień 2:

Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Spacer po miasteczku zwanym Perłą Polskiego Renesansu. Odwiedzimy piękny Rynek z urokliwymi kamienicami Przybyłów, Celejowską, Białą; Domem Górskiego i zabytkową studnią. Przejdziemy się na Mały Rynek, zwiedzimy również kościół farny i kościół św. Anny. W czasie wolnym polecamy skosztować regionalnego wypieku – maślanych Kazimierskich Kogutów i żydowskich cebularzy.

Na koniec dnia – nie lada atrakcja! Meleksami pojedziemy do słynnego na całą Polskę wąwozu Korzeniowy Dół – jaru wyrzeźbionego przez bardzo starą drogę, otoczonego drzewami, których korzenie w malowniczy sposób ozdabiają ściany wąwozu. Zatrzymamy się także przy Starej Chacie – XVII wiecznym zabytku klasy zerowej, której urok na pewno Cię zachwyci!

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie romantycznego Sandomierza – podczas naszego spaceru zobaczymy: Bramę Opatowską, Ratusz, Collegium Gostomianum (najstarsze liceum w Polsce), Dom Długosza, Starą Synagogę. Opowieści przewodnika będą wypełnione ciekawostkami i legendami. Poznamy też ulubione trasy Ojca Mateusza…

Cena: 729 zł/os. zawiera: transport, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach dwuosobowych, 2 śniadania, 2 obiady, usługę przewodnika.
Obowiązkowo dodatkowo płatne bilety i wynajem zestawu słuchawkowego: około 150 zł (płatne w autokarze)
Trzecia osoba w pokoju (na dostawce): zniżka 60 zł

Mogą Ci się spodobać