Zapoznaj się z ofertą

Góry Stołowe

Data wycieczki:

wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych. Tutaj rozpoczynamy swoją wędrówkę z parkingu.

Trasa turystyczna przebiega przez Rezerwat Błędne Skały. Przechodząc przez labirynt skalnych szczelin i wąskich wąwozów, ocierając się niekiedy o ściany bloków skalnych kilkunastometrowej wysokości, wchodzimy w legendarny świat Liczyrzepy. Już dzisiaj nikt nie pamięta kto dał nazwę niektórym formacjom skalnym. „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Labirynt”, „Tunel”, „Wielka Sala” to tylko nieliczne nazwy, dzięki którym poznamy magię tego miejsca.

Następną atrakcją, którą trzeba odwiedzić w Górach Stołowych to Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Powędrujemy Zieloną Drogą do Karłowa. Stąd trasa wiedzie przez Skalny Labirynt, niekiedy wychodząc na pięknie wyeksponowane półki, żeby za chwilę pokierować nas w tajemnicze szczeliny. Trasa nie jest wymagająca, ale warta przejścia. Na jej końcu krajobraz na pewno nas nie zawiedzie, a schroniskowe menu w czasie wolnym też może mile zaskoczyć:)

Powrót w godzinach wieczornych.

Cena programu zawiera: transport, ubezpieczenie, opiekę pilota, przewodnika sudeckiego, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać