Zapoznaj się z ofertą

Zamki i pałace Dolnego Śląska

Data wycieczki:

cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

ZAMEK CZOCHA – WIEŻA KSIĄŻĘCA W SIEDLĘCINIE – PAŁAC W WOJANOWIE – PAŁAC W ŁOMNICY

Poranny przejazd do Siedlęcina. Zwiedzanie średniowiecznej, książęcej wieży mieszkalnej z unikatowymi (w skali światowej, czternastowiecznymi freskami przedstawiającymi legendę o sir Lancelocie).
Kolejnym punktem wycieczki będzie Zamek Czocha w Leśnej, jeden z najsłynniejszych zamków w Polsce. Malowniczo położony nad wodami Kwisy. Niezwykle ciekawa jest historia zamku, barwnie przedstawiana przez przewodników. Wystarczy powiedzieć, że zamek jest okryty aurą tajemniczości głównie za sprawą najnowszej historii i jego nietuzinkowego lokatora: jednego z najsłynniejszych naukowców XX w. Wernera von Brauna, który tu prowadził badania nad bronią rakietową, a którego rakieta poniosła potem Amerykanów na księżyc… ale skrywa on wiele innych opowieści, o których dowiedzą się Państwo już na zamku…
Przejazd do „Doliny Pałaców i Ogrodów” zwiedzanie niezwykłego Pałacu w Łomnicy, zobaczymy jego wnętrza i uroczy park. Podczas zwiedzania obejrzą Państwo także film dotyczący pałacu oraz Doliny Pałaców i Ogrodów.
Spacer do Łomnicy, dla chętnych indywidualne wejście do pałacu, pozostałe osoby, w czasie wolnym mogą pospacerować po pięknym parku lub zjeść obiad w restauracji znajdującej się w pomieszczeniach przypałacowych.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać