Zapoznaj się z ofertą

Karkonosze

Data wycieczki:

cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Karkonosze jedne z najbardziej znanych gór Dolnego Śląska i zarazem najwyższe. Można je zwiedzać zaczynając wędrówkę z różnych miejscowości. Krajobraz bywa tu bardzo zmienny, od lesistego, przez pustą przestrzeń z powalonymi drzewami, przez kotły śnieżne, hale, po granitowe gołoborza. W Karkonoszach pogoda bywa nieprzejednana i grymaśna. Średnia temperatura w roku to około 0 stopni Celsiusza. Karkonosze są górami dobrze zagospodarowanymi. Znajdziemy tu sporo schronisk górskich oferujących wikt i opierunek, a szlakiem nie będziemy zaskoczeni, gdyż jest dobrze przygotowany i zawsze doprowadzi na miejsce. Krajobrazy cudowne jak mało gdzie.. Widok na Śnieżkę – najwyższy szczyt Sudetów z budowlą dawnego obserwatorium pogodowego w kształcie spodka – powala z nóg! Magicznie się robi, kiedy karkonoskie budynki wręcz „wychodzą” z mgły, która jest tu częstym gościem.

Zachęcamy Państwa do poznania Karkonoszy i skorzystania z poniżej przygotowanych programów.


Program I

Zwiedzanie zaczynamy od zwiedzania zabytkowego Kościoła Wang w Karpaczu, czyli reliktu architektury skandynawskiej z XII wieku. Po zwiedzaniu wchodzimy na niebieski szlak w celu zdobycia najwyższego szczytu Sudetów – Śnieżki. Po drodze odpoczynek przy Schronisku Samotnia (ze wspaniałym widokiem na Mały Staw). Istnieje tutaj możliwość zorganizowania obiadu dla grupy. W drodze na Śnieżkę przechodzimy obok jeszcze dwóch schronisk, tzn. Strzechy Akademickiej i Domu Śląskiego. Po zdobyciu Śnieżki (1602 m n.p.m.) odpoczynek na szczycie. Można skorzystać tutaj z okazji i zrobić zapasy napojów, czy drobnych przekąsek, w specjalnie postawionym kontenerze – sklepie. Z jego platformy widokowej można porobić ładne zdjęcia. Przy ładnej pogodzie widok zapiera dech w piersiach. Stąd rozciągają się wspaniałe widoki na Kotlinę Jeleniogórską. Po zejściu do Karpacza spacer lub czas wolny na deptaku karkonoskiego kurortu.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Program II

Wjazd na najwyższy szczyt Sudetów kolejką gondolową od strony Pecu pod Sněžkou po czeskiej stronie. Tutaj zwiedzanie kaplicy Św. Wawrzyńca, czas wolny na swobodne przemieszczanie i robienie fotografii. Zejście ze Śnieżki do Pecu najbardziej malowniczymi szlakami – żółty i zielonym. Z Pecu przejazd do jednej z licznych czeskich restauracji na konsumpcję – czesko – karkonoska kuchnia – czyli obiad dla zmęczonych wędrowców.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Program III

Zaczynamy od zwiedzania Kościoła ewangelickiego w Karpaczu – Świątyni Wang. Następny punkt programu to Śnieżka – najpierw wjedziemy kolejką linową „Zbyszek” spod Białego Jaru na Kopę (1377 m.n.p.m.), żeby później spacerkiem dojść do Domu Śląskiego i na Śnieżkę. Z powrotem schodzimy do wyciągu, który zabierze nas do Karpacza. Stąd przejazd do Zachełmia i wejście na Zamek Chojnik. Ten XIV wieczny zamek należał niegdyś do największego rodu rycerskiego na Śląsku – do familii Schaffgotschów. Po pożarze w 1675 roku zamek stoi nie remontowany, a i tak robi ogromne wrażenie na turystach. Po zwiedzaniu zamku przejazd do Jeleniej Góry i czas wolny. Tutaj jest dostępna opcja obiadowa.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Program IV (2 dni)

Przejście Karkonoszy dla zaprawionych turystów szlakiem czerwonym, czyli Głównym Szlakiem Sudeckim. Zaczynamy wędrówkę od Przełęczy Okraj. Kowarskim Grzbietem przez Skalny Stół i Przełęcz Sowią przechodzimy obok schroniska Jelenka, aby szybko dostać się na Czarną Kopę. Stąd już prosta droga na Śnieżkę. Krótki popas na uzupełnienie zapasów w pobliskim kontenerze/ sklepie, kilka fotek jeśli pogoda pozwoli i ruszamy dalej Śląskim Grzbietem. Mijamy Dom Śląski, chwilę na pewno poświęcimy na fotopostój nad Kotłami Wielkiego i Małego Stawu i oczywiście schroniska Samotnia. Przejdziemy do Przełęczy Karkonoskiej obok pięknie wyeksponowanej formacji skalnej zwanej Słonecznikiem. Na Przełęczy obiadokolacja i nocleg. Po śniadaniu drugiego dnia kierujemy się w stronę Szklarskiej Poręby. Przechodzimy przez Śmielec, Wielki Szyszak i Łabski Szczyt mijając po prawej stronie Jagniątkowski Kocioł i Śnieżne Kotły. Na Szrenicy robimy krótki popas i ruszamy dalej Doliną Kamieńczyka do Szklarskiej Poręby. Tutaj czeka na Państwa obiad. Istnieje jeszcze opcja zwiedzania Szklarskiej Poręby wg. opcji.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać