Zapoznaj się z ofertą

Krzeszów nocą

Data wycieczki:

Cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Krzeszów nocą, to nowy program, który przenosi Państwa w czasie. Zwiedzanie tajemniczego opactwa po zmroku jest atrakcją samą w sobie, lecz czym będzie, gdy całość ubierzemy w artystyczny spektakl? Nasza nocna opowieść wiedzie przez tajemnicze i niedostępne na co dzień miejsca, a jej dopełnieniem są żywe, historyczne postacie. Bohaterowie towarzyszą turystom przez całą trasę zwiedzania. Przewodnikiem grupy będzie duch mieszkającego tu Cystersa.

Wieczorne zwiedzanie rozpoczniemy od przejścia przez tajemniczy Cmentarz Sióstr Zakonnych, wejdziemy do książęcej studni, skąd tajemnym przejściem dotrzemy do bazyliki. Weźmiemy tu udział w odnalezieniu Ikony Matki Boskiej Łaskawej, a następnie kaplicą loretańską dotrzemy do dawnego skarbca i strychu świątyni. Schodząc z poddasza, weźmiemy udział w niecodziennym wydarzeniu. Koncert na organach Englera. Jak brzmi bachowska uwertura na organach nocą? Trzeba to usłyszeć, i Państwo będą mieli tą przyjemność! Odtwórcą dzieł będzie sam opacki organista! Placem kościelnym przejdziemy do kościoła św. Józefa z freskami Willmanna, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy pracującego artystę, który zarywał tu noce. Z empory jest najlepszy widok na jego dzieła!

U Św. Józefa” obejrzymy również strych chowający niegdyś tajemnicę drugowojennej historii, gdyż w 1945 roku znaleziono tu bezcenny skarb europejskiej kultury – partytury Bacha, Mozarta, Beethovena, rękopisy Lutra i manuskrypty Goethego. Są to bezcenne zbiory Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie. Zbiory miały znajdować się w skrzyniach po dach wypełniających pomieszczenie.

Dla integracji grupy i pokrzepienia ciała po nocnym spacerze zapraszamy na wspólne grillowanie na przyklasztornym placu – do spróbowania będą także lokalne smakołyki!

Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota, przewodnika, dodatkowe atrakcje pakietu nocnego zwiedzania: spacer po opactwie, prezentacja organów, inscenizacje historyczne, degustacja lokalnych produktów (sery dojrzewające i pleśniowe, chleb Rudawski, olej lniany Apostoła Bartłomieja, miody, sezonowe owoce, woda różana, piwo regionalne, oraz kiełbasa z grilla, chleb, herbata, kawa.

Mogą Ci się spodobać