Zapoznaj się z ofertą

Bieszczady 4 dni

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Polańczyka.
Spacer po koronie zapory na Jeziorze Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Z tamy roztaczają się widoki na “zielone wzgórza nad Soliną”. Rejs statkiem spacerowym po zalewie. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie. Przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu do Dołżycy. Trasa wiedzie wśród urokliwych lasów, poprzecinanych potokami, przez wsie i opuszczone przysiółki – tu czuć prawdziwy klimat dzikich gór! Przejazd autokarem na Przełęcz Wyżną – stąd wejdziemy na jedno z najpiękniejszych pasm bieszczadzkich – Połoninę Wetlińską (1228 m n.p.m.). Połonina może poszczycić się wspaniałymi widokami – m.in. na Tarnicę, Wielką Rawkę czy Połoninę Caryńską. Zejście z gór, przejazd do Cisnej i czas wolny w jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości – Cisnej. Polecamy wstąpić na piwo do Siekierezady, Łemkowyny czy Trolla. Po powrocie do hotelu – obiadokolacja. Wieczór można spędzić na tutejszym basenie.

Dzień 3

Śniadanie. Dziś wycieczka przygoda. Wozami traperskimi, zaprzęgniętymi w konie wybierzemy się w dzikie zakątki Bieszczad. Pojedziemy wzdłuż rzeki Osławy i kilkukrotnie ją przetniemy, mijać będziemy Łemkowskie chyże, kapliczki i cerkwie. Wozami traperskimi dotrzemy do Duszatyna, skąd ledwie godzina spaceru dzieli nas od pięknych Jeziorek Duszatyńskich, osobliwości przyrodniczej Bieszczad. Jeziorka powstały na skutek oberwania się i obsunięcia fragmentu góry Chryszczatej. Po powrocie do wozów zapraszamy w dalszą podróż. Z wozów przesiądziemy się do autokaru – zwiedzimy kamienną cerkiew w Smolniku nad Osławą. Zobaczymy jedne z ostatnich w Polsce miejsc wypału węgla drzewnego – retorty. Czy wiecie, że największy wypas owiec w Polsce wcale nie odbywa się na Podhalu, a w Bieszczadach? Zobaczymy halę wypasu i zatrzymamy się przy tutejszej bacówce – będzie możliwość zakupu regionalnych serów owczych. Podczas wycieczki rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbasę.
Po powrocie do hotelu – obiadokolacja. Wieczór można spędzić na tutejszym basenie.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Sanoka. Spacer z przewodnikiem po największym w Polsce Muzeum pod gołym niebem – Skansenie Budownictwa Ludowego. Na jego terenie znajduje się m.in. imponujące Miasteczko Galicyjskie, a także wsie, zabudowania kościelne, rolnicze i kiwony naftowe. Spacer po sanockim rynku, wejście na dziedziniec zamku. Przejazd w stronę Wałbrzycha, po drodze obiad, powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota – przewodnika, przewodnika Beskidzkiego podczas wycieczki na Połoninę, 3 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiadokolację poszerzoną o degustację wina (impreza integracyjna), usługę muzyka na imprezie integracyjnej, 1 obiad, bilet na statek po Solinie, bilet na kolejkę wąskotorową, bilet do Bieszczadzkiego PN, wynajem wozów traperskich z obsługą, organizacja ogniska z kiełbaskami, bilet wstępu do skansenu, przewodnika po skansenie.

Mogą Ci się spodobać