Zapoznaj się z ofertą

Drezno 1 dzień – dla szkół

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami na zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast naszego zachodniego sąsiada! Zapraszamy do Saksonii!

W programie zwiedzanie Drezna: Theaterplatz, Opera Sempera, Zespół Pałacowy Zwinger z galeriami sztuki, Frauenkirche, katedra Świętej Trójcy, zamek rezydencyjny książąt Saksonii, malowidło Orszak Książęcy, Tarasy Brühla, rejs statkiem po Łabie.

Spacer po mieście Augusta Mocnego zaczniemy od Theaterplatz, przy którym znajdują się Opera Sempera i Zespół Pałacowy Zwinger z galeriami sztuki. Opera jest budynkiem dawnego teatru dworskiego odbudowanego na wzór tego z II połowy XIX wieku, dzisiaj mieści się tu Saksońska Opera Państwowa. Wejdziemy do renesansowego Zespołu Pałacowego Zwinger zaliczanego do najpiękniejszych pałaców świata. Zwiedzimy jego tarasy i ogrody. Następnie Katedra Ewangelicka Frauenkirsche przy Neumarkt i Katedra Świętej Trójcy, które są wyraźnym świadectwem dawnych „przepychanek” religijnych – obie budowle robią niesamowite wrażenie pod względem smaczków architektonicznych. Zajrzymy do rezydencji książąt Saksonii – Zamku Rezydencyjnego ze sławnym skarbcem w salach Grünes Gewölbe mieszczących piękne zbiory klejnotów. Od strony północnej zamku zobaczymy „Orszak Książęcy” – malowidło upamiętniające 800 lat rządów dynastii Wettynów. Na końcu trasy wyjdziemy na Tarasy Brühla, czyli wspaniałe „okno” Drezna na Łabę, skąd rozpościera się wspaniała panorama rzeki i miasta.

Opcjonalnie do programu wycieczki możemy dodać: obiad, rejs statkiem po Łabie, zwiedzanie Mleczarni Braci Pfund, zwiedzanie Zielonego Sklepienia, zwiedzanie Galerii Nowych Mistrzów, zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ofertą, prosimy skorzystać z poniższego formularza w celu uzyskania więcej informacji 

Wyliczana cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, darmowe miejsca dla opiekunów (1 na 15 uczniów).

Uwaga! Wycieczka może odbywać się od początku kwietnia do końca grudnia. Istnieje możliwość zmiany programu (np. odjęcie, dodanie niektórych atrakcji).

Każdą wycieczkę wyliczamy indywidualnie. Cena jest uzależniona od ilości osób pełnopłatnych.

Mogą Ci się spodobać