Zapoznaj się z ofertą

Bydgoszcz i Toruń 2 dni – dla szkół

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Dzień 1

Poranny przejazd do Torunia. Zwiedzanie miasta. Trasa obejmuje cały obszar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO więc prowadzi przez cały toruński Średniowieczny Zespół Miejski, składający się z trzech historycznych jednostek urbanistycznych: Starego Miasta, Nowego Miasta i Zamku Krzyżackiego.

Zwiedzając trasą tematyczną UNESCO poznasz najcenniejsze i najsłynniejsze zabytki Torunia, związane z jego burzliwą historią.

W programie możesz zobaczyć: Łuk Cezara – Kościół Mariacki – Rynek Staromiejski z ratuszem, Dwór Artusa, Piernikowa Aleja Gwiazd, Kościół Ducha św., Kamienica Pod Gwiazdą – Dom Kopernika – Krzywa Wieża – zespół murów obronnych – spichrze – Brama Żeglarska – Droga Królewska – Katedra Świętojańska – Dom Eskenów – Brama Mostowa – ruiny Zamku Krzyżackiego – Rynek Nowomiejski. Po przejściu przez miasto odwiedzimy Planetarium, gdzie weźmiemy udział w seansie astronomicznym. Alternatywnie możemy wziąć udział w interaktywnej próbie przeżycia poza Ziemią, przenosząc się do bazy kosmicznej na Marsa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i przejazd do Bydgoszczy. Spotkanie z przewodnikiem pod Operą Nova. Przespacerujemy się po Starym Mieście, Wyspie Młyńskiej i Wenecji Bydgoskiej wzdłuż rzeki Młynówki. Kolejnym punktem jest Katedra p.w. św. Marcina i Mikołaja z niezwykłym sanktuarium. Na Starym Rynku omawiamy: ratusz, Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, a także opowiadamy o Mistrzu Twardowskim. Dalej jest Most Staromiejski oraz Przechodzący przez Rzekę – figura upamiętniająca wejście Polski do UE. W tle jest Stary Port i Spichrza. Opuszczamy Stare Miasto, by zajrzeć na Bydgoskie Śródmieście. Odwiedzamy Park Kazimierza Wielkiego, gdzie stoi słynna Fontanna Potop.

Tutaj około 1 godzina czasu wolnego na obiad. Po czasie wolnym odwiedzimy Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie poznamy tajniki wytwarzania mydła, kosmetyków, czy świec. Na koniec wycieczki: rejs tramwajem wodnym po Brdzie.

Wyjazd w drogę powrotną do miejsca stałego zamieszkania. Przyjazd w godzinach nocnych.

Wyliczana cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota i przewodnika, 1 nocleg, 1 obiadokolację, 1 śniadanie, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, darmowe miejsca dla opiekunów (1 na 15 uczniów).

Uwaga! Wycieczka może odbywać się od początku kwietnia do końca października. Istnieje możliwość zmiany programu (np. odjęcie, dodanie niektórych atrakcji).

Każdą wycieczkę wyliczamy indywidualnie. Cena jest uzależniona od ilości osób pełnopłatnych.

Mogą Ci się spodobać