Zapraszamy dzieci i młodzież, wraz z opiekunami na zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej i Gór Stołowych:)
Dzień 1
Przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych. Tutaj rozpoczynamy swoją wędrówkę z parkingu.
Trasa turystyczna przebiega przez Rezerwat Błędne Skały. Przechodząc przez labirynt skalnych szczelin i wąskich wąwozów, ocierając się niekiedy o ściany bloków skalnych kilkunastometrowej wysokości, wchodzimy w legendarny świat Liczyrzepy. Już dzisiaj nikt nie pamięta kto dał nazwę niektórym formacjom skalnym. „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Labirynt”, „Tunel”, „Wielka Sala” to tylko nieliczne nazwy, dzięki którym poznamy magię tego miejsca.
Następną atrakcją, którą trzeba odwiedzić w Górach Stołowych to Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Powędrujemy Zieloną Drogą do Karłowa. Stąd trasa wiedzie przez Skalny Labirynt, niekiedy wychodząc na pięknie wyeksponowane półki, żeby za chwilę pokierować nas w tajemnicze szczeliny. Trasa nie jest wymagająca, ale warta przejścia. Na jej końcu krajobraz na pewno nas nie zawiedzie, a schroniskowa obiadokolacja pokrzepi niejednego zdrożonego wędrowca. Zejście i przejazd na nocleg do miejsca zakwaterowania.
Dzień 2
Śniadanie i przejazd do Kłodzka.
Zwiedzamy Starówkę Kłodzką, m.in kościół Wniebowzięcia NMP z XIV wieku, odwiedzamy Muzeum Ziemi Kłodzkiej, przechadzamy się Starym Miastem pośród pięknie zachowanych kamienic mieszczańskich, ratusza i klasztoru franciszkanów.
Zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Ten wspaniały zabytek architektury wojskowej zaczęto budować po wojnie trzydziestoletniej, z dalszymi jej rozbudowami do wojen napoleońskich. Była oblegana w 1807 roku przez wojska Napoleona, a później służyła już tylko jako koszary i więzienie – aż do II wojny światowej. Udostępniono tutaj do zwiedzania część bastionów, kazamaty, w których możemy zobaczyć wystawę szkła artystycznego i izbę pamięci byłych więźniów wojennych, a także część chodników minerskich.
Kolejną atrakcją, którą proponujemy to zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej im. 1000-lecia Państwa Polskiego. Trasa powstała na skutek połączenia kilkunastu piwnic kupieckich, przechodzi pod Starówką i liczy sobie około 700 metrów długości. Znajdują się tam odbudowane pomieszczenia z eksponatami dotyczącymi historii i życia średniowiecznego Kłodzka. Całości przedsięwzięcia dopełnia spektakl multimedialny z interaktywnymi urządzeniami reagującymi na turystów.
Powrót do miejsca zamieszkania.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ofertą, prosimy skorzystać z poniższego formularza w celu uzyskania więcej informacji