Zapoznaj się z ofertą

Ojcowski PN, Kraków i Wieliczka, 2 dni – dla szkół

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Program jest tak zaprojektowany aby dzieci wraz z opiekunami zobaczyły najciekawsze i najbardziej znane miejsca w czasie wyjazdu. Stawiamy na walory poznawcze, które będą mogły być wykorzystane przez dzieci w dalszej edukacji szkolnej. Stąd też, wśród grona pilotów i przewodników, których wysyłamy z dziećmi znaleźli się ludzie z pasją i zamiłowaniem do historii.

Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie zaczniemy od Zamku Pieskowa Skała (z zewnątrz) zobaczymy dziedzińce zamkowe, lamus i skałę Dorotki. Z zamku przejdziemy do Maczugi Herkulesa w Dolinie Prądnika – najbardziej rozpoznawalnej skały w Polsce
Spacer Doliną Prądnika – wizytówką Ojcowskiego Parku Narodowego, pięknie wijąca się trasa przebiega m.in. Obok Bramy Krakowskiej, czy Jaskini Ciemnej (około 7 km)
Przejazd do Wieliczki – zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce
Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
Zwiedzanie Krakowa Wawel (z komnatami reprezentacyjnymi, krużgankami, dziedzińcem). Przejście ulicą Kanoniczą – najstarszą ulicą miasta. Planty, Okno Papieskie. Wejście do Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rynek, hejnał z kościoła mariackiego (możliwość zwiedzanie wnętrz kościoła mariackiego za dopłatą 10 zł/os.). Jeśli grupa będzie sobie życzyła, możemy rozszerzyć zwiedzanie o trasę Podziemia Rynku (za dopłatą 28 zł/os.). Obiad. Opcjonalnie czas wolny. Powrót do miejsca zamieszkania około godziny 22.00.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Wyliczana cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota i przewodnika, 1 nocleg, 1 obiadokolację, 1 śniadanie, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, darmowe miejsca dla opiekunów (1 na 15 uczniów).

Uwaga! Wycieczka może odbywać się od początku kwietnia do końca października. Istnieje możliwość zmiany programu (np. odjęcie, dodanie niektórych atrakcji).

Każdą wycieczkę wyliczamy indywidualnie. Cena jest uzależniona od ilości osób pełnopłatnych.

Mogą Ci się spodobać