Dzień 1
Opactwo w Krzeszowie to od siedmiu wieków popularne miejsce pielgrzymkowe. Wierni szukają pokrzepienia przed Cudowną Ikoną MB Łaskawej, miłośnicy malarstwa zachwycają się kunsztem prac Michaela Willmanna zwanego śląskim Rembrandtem. Zobaczymy tu wysokiej klasy architekturę, malarstwo i rzeźbę. W programie pobytu w Krzeszowie jest zwiedzanie kościoła klasztornego, kościoła brackiego, Mauzoleum Piastów Śląskich, kaplicy św. Marii Magdaleny. Ważnym punktem będzie msza święta celebrowana przez księdza opiekuna pielgrzymów. Grupy odwiedzające Krzeszów w lipcu i sierpniu wysłuchają prezentacji krzeszowskich organów. Chętne osoby mogą wspiąć się na wieżę kościelną, z której rozpościera się cudowna panorama na Sudety Środkowe i Karkonosze. Przewidujemy także obiadokolację w kultowej restauracji „Stara Wozownia”.
Dzień 2
Ten dzień turyści spędzą w Szczawnie – Zdroju – eleganckim uzdrowisku, odwiedzanym przez kuracjuszy z różnych zakątków świata. Po noclegu i śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę po kurorcie. Jego ważnym punktem jest sanatorium Dom Zdrojowy. Ten monumentalny budynek wzniesiony przez Hochbergów do dziś robi duże wrażenie na odwiedzających. Wejdziemy na eklektyczny hall, o którego wystrój i detale zadbała sama Księżna Daisy. Spacerem przejdziemy do serca Parku Zdrojowego. Zajrzymy do Teatru Zdrojowego, na deskach którego występował Henryk Wieniawski, przejdziemy się zabytkową Halą Spacerową. W Pijalni Wód Mineralnych skosztujemy wybornych wód leczniczych, wydobywanych z tutejszej ziemi od blisko 700 lat. Mieszko, Dąbrówka, Marta, Młynarz, to imiona wód, które leczą sporo przypadłości.
Zajrzymy do Korony Piastowskiej, gdzie dorastał i mieszkał noblista Gerhart Hauptmann. Następnym punktem spaceru będzie Zakład Przyrodoleczniczy, a na regionalny obiad zatrzymamy się w Restauracji Legenda – zabytkowym budynku dawnego inhalatorium. Na koniec zwiedzimy szczawieński kościół (grupom pielgrzymkowym pomożemy zorganizować mszę).