Zapoznaj się z ofertą

Podhale, Tatry i termy

Data wycieczki:

Cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

PROGRAM I

Dzień 1

Spacer po Krupówkach – jednej z najsłynniejszych ulic Podhala. Znajdują się tu piękne wille i chałupy góralskie, a także mnóstwo sklepów i restauracji regionalnych.
Pęksowy Brzyzek – wyjątkowy zakopiański cmentarz zasłużonych, z unikatowymi nagrobkami i kapliczkami, zaraz obok cmentarza znajduje się najstarsza zakopiańska świątynia – kościół MB Częstochowskiej, który także zwiedzimy. Przejście do dolnej stacji kolejki na Gubałówkę – wjazd na szczyt, skąd roztacza się jedyny w swoim rodzaju widok na Tatry!.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie.
Około pięciogodzinny pobyt na basenach z wodą termalną. Taka kąpiel jest dla naszego organizmu fantastyczną dawką energii ale nie tylko! Woda z Term: zmniejsza otyłość, eliminuje bezsenność, pomaga w walce z chorobami układu krążenia, redukuje osłabienie i ból głowy, obniża stres, poprawia samopoczucie, poprawia przemianę materii. Powrót w godzinach wieczornych.

PROGRAM II

Dzień 1
Przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach – jednej z najsłynniejszych ulic Podhala. Znajdują się tu piękne wille i chałupy góralskie, a także mnóstwo restauracji regionalnych. Wejdziemy na Cmentarz Zasłużonych Pęksowy Brzyzek, odwiedzimy kościół Św. Klemensa. Kolejką wjedziemy na Gubałówkę. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
Dzień 2
Wczesne śniadanie, przejazd autokarem do Palenicy Białczańskiej. Tutaj wchodzimy na Drogę do Morskiego Oka, a zarazem do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Przechodzimy przez Niżnią Polanę pod Wołoszynem, Wodogrzmoty Mickiewicza, Włosienicę, aby w końcu dotrzeć do Starego Schroniska nad Morskim Okiem i Schroniska PTTK Morskie Oko. Powrót tą samą drogą do Palenicy, wsiadamy do autokaru i wracamy na obiadokolację do pensjonatu.
Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Około trzygodzinny pobyt na basenach z wodą termalną. Taka kąpiel jest dla naszego organizmu fantastyczną dawką energii i wspaniali potrafi pokrzepić;) Wieczorny powrót do miejsca wyjazdu.

Ważne Informacje:
◦ droga z Palenicy do Morskiego Oka to ok. 9 km w jedną stronę – w 2 strony 18 km, czas przejścia w sumie to ok. 5 – 6 godzin;
◦ trzeba zaopatrzyć się w dobre trekkingowe lub sportowe obuwie;
◦ każdy uczestnik powinien pamiętać, że jesteśmy w górach i powinien zaopatrzyć się w odpowiednią ilość
płynów;
◦ w razie załamania pogodowego biuro zastrzega sobie zmianę programu w drugi dzień imprezy turystycznej (alternatywnie inna trasa, pobyt w Zakopanem itp.)

Cena wycieczki zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 1 nocleg, 1 śniadanie (szwedzki stół), 1 obiadokolacja (serwowana do stolików), ubezpieczenie KL i NNW, bilet wstępu na termy. Opcjonalnie wieczór góralski z jadłem i muzyką na żywo. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać