Zapoznaj się z ofertą

Kotlina Kłodzka

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Program I

Zwiedzamy Starówkę Kłodzką, m.in kościół Wniebowzięcia NMP z XIV wieku, odwiedzamy Muzeum Ziemi Kłodzkiej, przechadzamy się Starym Miastem pośród pięknie zachowanych kamienic mieszczańskich, ratusza i klasztoru franciszkanów. Zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Ten wspaniały zabytek architektury wojskowej zaczęto budować po wojnie trzydziestoletniej, z dalszymi jej rozbudowami do wojen napoleońskich. Była oblegana w 1807 roku przez wojska Napoleona, a później służyła już tylko jako koszary i więzienie – aż do II wojny światowej. Udostępniono tutaj do zwiedzania część bastionów, kazamaty, w których możemy zobaczyć wystawę szkła artystycznego i izbę pamięci byłych więźniów wojennych, a także część chodników minerskich.

Kolejną atrakcją, którą proponujemy to zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej im. 1000-lecia Państwa Polskiego. Trasa powstała na skutek połączenia kilkunastu piwnic kupieckich, przechodzi pod Starówką i liczy sobie około 700 metrów długości. Znajdują się tam odbudowane pomieszczenia z eksponatami dotyczącymi historii i życia średniowiecznego Kłodzka. Całości przedsięwzięcia dopełnia spektakl multimedialny z interaktywnymi urządzeniami reagującymi na turystów.

Powrót do miejsca zamieszkania.

Program II (2 dniowy)

DZIEŃ 1:
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Złotego Stoku. Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Złota z przewodnikiem. Zwiedzimy Sztolnię „Gertruda”, Chodnik Śmierci, zobaczymy podziemny wodospad i skorzystamy z przejazdu podziemnym tramwajem. Przy odrobinie szczęścia zaliczymy spotkanie z Podziemnym Gnomem:) Przejazd do stolicy regionu – Kłodzka.

Zwiedzanie kłodzkiej starówki na Fortecznej Górze czyli: rynku z oryginalnymi kamienicami, ratuszem i kamiennym mostem na Młynówce, oraz Twierdzy Kłodzkiej z podziemiami. Przejazd do ośrodka na nocleg, obiadokolacja. Godzinna przerwa na krótki odpoczynek i przygotowania. Po obiadokolacji grill przy ognisku z muzyką.

DZIEŃ 2:
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Barda Śląskiego. Spływ pontonowy Nysą Kłodzką (około 3 godziny). W cenie spływu przeszkolenie, kapoki i podwózki. Przejazd do Karłowa. Wejście na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Tutaj chwila przerwy w schronisku i czas wolny na zdjęcia z punktu widokowego. Powrót do miejsca zamieszkania.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać