Zapoznaj się z ofertą

Kłodzko i Szczeliniec Wielki

Data wycieczki:

cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Zwiedzamy Starówkę Kłodzką, m.in kościół Wniebowzięcia NMP z XIV wieku, odwiedzamy Muzeum Ziemi Kłodzkiej, przechadzamy się Starym Miastem pośród pięknie zachowanych kamienic mieszczańskich, ratusza i klasztoru franciszkanów w stronę twierdzy.

Twierdzę Kłodzką zaczęto budować po wojnie trzydziestoletniej, a dalszą jej rozbudowę po 1741 roku prowadzili Prusacy. Była oblegana w 1807 roku przez wojska Napoleona, a później służyła już tylko jako koszary i więzienie – aż do II wojny światowej. Udostępniono tutaj do zwiedzania część bastionów, kazamaty, w których możemy zobaczyć wystawę szkła artystycznego i izbę pamięci byłych więźniów wojennych, a także część chodników minerskich. Kolejną atrakcją, którą proponujemy jest zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej im. 1000-lecia Państwa Polskiego. Trasa powstała na skutek połączenia kilku piwnic kupieckich – znajduje się tam obecnie  ekspozycja narzędzi katowskich.

Z Kłodzka przejeżdżamy do Karłowa, skąd udamy się na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Trasa wiedzie przez Skalny Labirynt, niekiedy wychodząc na pięknie wyeksponowane półki, żeby za chwilę pokierować nas w tajemnicze szczeliny. Trasa nie jest wymagająca, ale warta przejścia. Na jej końcu krajobraz na pewno nas nie zawiedzie, a schroniskowe menu w czasie wolnym też może mile zaskoczyć:)

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać