Zapoznaj się z ofertą

Dolina Baryczy – stawy milickie

Data wycieczki:

cały rok

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Zapraszamy Państwa do Doliny Baryczy na imprezę integracyjną!

Program 1

Birdswatching czyli obserwowanie ptaków w ich naturalnym środowisku to jedna z najciekawszych atrakcji tego programu. Turyści mogą „obcować” z ptakami w specjalnie przygotowanych 7 miejscach: wieżach i czatowniach tak aby w minimalnym stopniu zaburzyć życie rezerwatu. W czasie obserwacji można robić zdjęcia i nagrywać śpiew ptaków. Po odwiedzinach w rezerwacie przejazd do Centrum Edukacji Turystycznej NATURUM. Tutaj zwiedzimy z lokalnym przewodnikiem Muzeum Tradycji Rybactwa, staw pokazowy, płuczkę, zwierzyniec, a osoby z dziećmi będą mogły skorzystać z edukacyjnego placu zabaw. Po zwiedzaniu zapraszamy Państwa do restauracji 8 Ryb na wspaniałą rybną konsumpcję przy muzyce. Gwiazdą wieczoru będzie Karp Milicki, gościnnie „wystąpią” amur, tołpyga i szczupak (przykładowe menu poniżej).

MENU: zupa rybna z ryb słodkowodnych
Dania główne: karp opiekany tradycyjnie, tołpyga pieczona w sosie porowym, amur w sosie kaparowo – ogórkowym.
Dodatki: opiekane cząstki ziemniaków, ziemniaki puree, grillowane warzywa, surówka z kiszonej kapusty
Zimne przekąski: sałatka z wędzonym karpiem, amur po grecku, krokiety z karpiem na zimno, terrina ze szczupaka, Bruschetta z paprykarzem rybnym. Deser: Szarlotka na kruchym spodzie, Wuzetka.

Program 2

Jeśli chcą Państwo skorzystać tylko z restauracji istnieje możliwość zorganizowania imprezy/ uroczystości czy spotkania w Dolinie Baryczy. Można ten czas zaplanować na dwa lub więcej dni – również z rowerami, na których poruszanie ułatwia wiele dobrze przygotowanych tras. Propozycja imprezy integracyjnej:

Centrum Edukacji Turystycznej NATURUM. Tutaj możemy dowiedzieć się czegoś więcej o regionalnym rybołówstwie. Spacer z lokalnym przewodnikiem po Muzeum Tradycji Rybactwa jest bardzo spektakularny. Możemy zobaczyć: staw pokazowy, płuczkę, zwierzyniec, a osoby z dziećmi będą mogły skorzystać z edukacyjnego placu zabaw. Po zwiedzaniu zapraszamy Państwa do restauracji 8 Ryb na wspaniałą rybną konsumpcję przy muzyce. Restauracja oferuje dania rybne w wydaniu polskim i francuskim. Gwiazdą wieczoru będzie oczywiście Karp Milicki, ale nie zabraknie amura, tołpygi czy szczupaka.

Cena programu zawiera: przejazd autokarem, usługę licencjonowanego przewodnika, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad. Wycena wycieczki jest tworzona indywidualnie.

Mogą Ci się spodobać